Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zbliża się przetarg na spalarnię w Warszawie za 1,1 mld zł

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
17-05-2016 15:31
Zbliża się przetarg na spalarnię w Warszawie za 1,1 mld zł
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie otworzyło oferty w przetargach na projektanta rozbudowy spalarni odpadów oraz inżyniera kontraktu dla tego przedsięwzięcia. Wkrótce mogą rozpocząć się przygotowania do postępowania na generalnego wykonawcę inwestycji, której koszt jest szacowany na ok. 1,1 mld zł.

Dzięki budowie dwóch linii technologicznych, o łącznej mocy przerobowej ok. 265 tys. ton odpadów rocznie, istniejący zakład na Targówku miałby osiągnąć wydajność na poziomie ok. 305 tys. ton odpadów rocznie. Planowany termin oddania obiektu do użytku to pierwszy kwartał 2019 r.
Paliwem dla spalarni mają być zmieszane odpady komunalne, pochodzące z systemu selektywnej zbiórki odpadów, a także frakcja nadsitowa z instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów.

W ramach inwestycji jest też planowana modernizacja zakładu w zakresie sortowania odpadów z selektywnej zbiórki, w tym budowa nowej linii technologicznej o wydajności 30 tys. ton rocznie.

Oczekiwane szacunkowe wartości produkcji energii z termicznego przekształcania odpadów w dwóch liniach, przy założeniu średniej wartości opałowej odpadów na poziomie 8650 kJ/kg, to w kogeneracji ok. 20 MWe i 60 MWt.

Przetargi w toku

W maju otwarto oferty w dwóch przetargach dotyczących planowanej inwestycji. Jak przekazał portalowi wnp.pl Wojciech Jakubczak, p.o. rzecznika prasowego w MPO, o zlecenie na projektanta ubiegają się dwa podmioty.

Na 18,38 mln zł brutto swoje usługi wyceniło konsorcjum Sweco Consulting (dawniej Grontmij Polska), Grontmij Niemcy, a ILF Consulting Engineers Polska oczekuje za to zadanie 19,80 mln zł brutto. Budżet inwestora opiewa na 29,17 mln zł brutto.

W przetargu na inżyniera kontraktu budżet zamawiającego wynosi 10,1 mln zł brutto, a kontrakt ubiega się pięciu wykonawców.

Wśród nich znajdują się (ceny brutto): konsorcjum Eko-Inwest, ECM Group Polska (6,35 mln zł), Safege (9,222 mln zł), konsorcjum Sweco Consulting, Sweco (9,225 mln zł), ILF Consulting Engineers Polska (16,23 mln zł) oraz Energopomiar z Gliwic (32 mln zł brutto).

W toku znajduje się jeszcze postępowanie na świadczenie pomocy technicznej. Pod koniec kwietnia zaproszenia do złożenia ofert wysłano do: Conseko-Safege, konsorcjum BBF z Poznania, Energopomiar oraz konsorcjum Sweco Consulting, Grontmij.

- Przygotowania do uruchomienia przetargów na wykonawstwo robót budowlanych rozpoczną się po zawarciu umowy ze zwycięzcą przetargu na projektanta - poinformował Jakubczak.

Efektywny sposób na odpadySUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP