PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarządca Energomontażu-Południe chce likwidacji spółki

Autor: wnp.pl (TE)
14-08-2013 19:57
Zarządca Energomontażu-Południe chce likwidacji spółki
Fot. PTWP

Zarządca Energomontażu-Południe (grupa PBG) podjął w środę decyzję o złożeniu wniosku o zmianę trybu postępowania upadłościowego spółki z postępowania układowego na obejmujące likwidację majątku. Zarządca podjął też decyzję o rozpoczęciu procedury zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

W komunikacie zarządca poinformował, że decyzję dotyczącą wystąpienia z wnioskiem o zmianę trybu postępowania upadłościowego podjął po dogłębnej analizie treści opinii „przedstawiającej aktualną sytuację ekonomiczno-finansową Energomontaż-Południe S.A. w upadłości układowej i ocenę szans realizacji propozycji układowych”.
Opinia została sporządzona na zlecenie zarządcy przez biegłych rewidentów Kancelarii Porad Finansowo-Księgowych dr Piotr Rojek sp. z o.o., a Energomontaż otrzymał ją właśnie w środę. Zarządca ponownie rozważył także wszelkie okoliczności dotyczące sytuacji i możliwości spółki.

- W opinii ww. biegłych rewidentów spółka nie jest obecnie w stanie wykonać układu opartego na podstawie przedstawionych propozycji układowych. Nie jest możliwe uzyskanie w krótkim czasie poziomu sprzedaży generującego zysk. Status podmiotu w upadłości, wysoki stan zadłużenia spowodowały, że w wysokim stopniu została ograniczona zdolność spółki do pozyskiwania nowych kontraktów - podał w komunikacie zarządca.

Dodał, że ponadto rozmiary prowadzonej przez spółkę działalności, a z drugiej strony deficytowość podstawowej działalności operacyjnej, powoduje, że spółka nie jest w stanie obecnie ani w całym 2013 r. uregulować zobowiązań.

- Wielkość zobowiązań spółki, której nie można z mocy prawa objąć układem (m.in. zobowiązania z tytułu wynagrodzeń, część zobowiązań wobec ZUS) powoduje, że spółka nie jest w stanie pokryć tych zobowiązań nawet przy redukcji zobowiązań podlegających układowi i zamianie niezredukowanej części na akcje - podał również.

Zarządca wskazał, że próby pozyskiwania nowych kontraktów za pośrednictwem spółki zależnej Energomontaż-Południe Katowice sp. z o.o. mają również ograniczony zakres ze względu na małą zdolność i potencjał tego podmiotu do zdobywania dużych kontraktów.

- Ten ostatni podmiot ma szansę rozwoju, ale wymaga to dłuższego czasu i stopniowego wchodzenia na rynki coraz większych kontraktów. Jednocześnie zarządca podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procedury zbycia w drodze przetargu ZCP. Zamiarem zarządcy jest, aby w ZCP znalazła zatrudnienie jak największa część pracowników emitenta - poinformował.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


41 704 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP