Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarząd Polimeksu-Mostostalu przeprowadzi "wnikliwy audyt"

Autor: wnp.pl (TE)
04-05-2016 10:03
Zarząd Polimeksu-Mostostalu przeprowadzi "wnikliwy audyt"
Fot. Polimex-Mostostal

Z uwagi na postawione sobie cele i zidentyfikowane potrzeby zarząd podjął decyzję o przeprowadzeniu w spółce wnikliwego i szczegółowego audytu działalności spółki w jej podstawowych obszarach, w tym w zakresie procesów budowlanych - poinformował Polimex-Mostostal.

- Zarząd oczekuje, że w trakcie audytu nastąpi przegląd procesów inwestycyjnych i zarządczych, a także identyfikacja ewentualnych ryzyk występujących w podstawowych obszarach działalności spółki - napisano w komunikacie.
- Inicjatywa zarządu została pozytywnie przyjęta przez Komitet Audytu Rady Nadzorczej. Zarząd w celu przeprowadzenia audytu będzie wspierał się doświadczeniem zewnętrznych podmiotów - dodano.

Jak podkreślono, zarząd Polimeksu-Mostostalu zamierza w dalszym ciągu rozwijać spółkę i grupę kapitałową.

- Celem zarządu jest ugruntowanie pozycji spółki w strategicznych segmentach jej działalności, kontynuowanie wzrostu przychodów i poprawa rentowności całej grupy - wskazano.

- Zarząd, zgodnie ze swoimi deklaracjami, będzie dążył do realizacji wizji spółki jako jednego z filarów polskiej gospodarki - dodano.

Nowy zarząd, nowa strategia?

Przypomnijmy, że początku marca doszło głębokich zmian w zarządzie Polimeksu-Mostostalu. Rada nadzorcza odwołała dotychczasową prezes Joannę Makowiecką-Gacę oraz wiceprezesa ds. finansowych Krzysztofa Cetnara.

Nowym prezesem został Antoni Józwowicz, a na wiceprezesów powołano Tomasza Kucharczyka i Tomasza Roweckiego. Z poprzedniego składu w zarządzie został tylko wiceprezes Jacek Czerwonka.

Zobacz więcej: Znamy życiorysy nowego zarządu Polimeksu-Mostostalu

Już niedługo po objęciu stanowiska - przy okazji publikacji wyników rocznych - Józwowicz zapowiedział analizę obowiązującej „Strategii stabilnego rozwoju na lata 2016-2020”, którą Polimex zatwierdził pod koniec sierpnia 2015 r.

- Analizujemy przyjętą w ubiegłym roku strategię, jej założenia oraz możliwości rozwoju grupy uwzględniając obecną sytuację na strategicznych rynkach. Pod koniec drugiego kwartału 2016 r. zarząd przedstawi swoje stanowisko w tej kwestii - mówi prezes.

„Kluczowy filar”

Również wtedy podkreślił, Polimex-Mostostal będzie jednym z kluczowych filarów polskiej gospodarki.

- Doprowadzenie do tego jest naszym zadaniem. Perspektywa rozwoju kraju przedstawiona przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego przyczyni się do wzmocnienia pozycji polskich firm, w tym naszej grupy, co przełoży się na wzrost wartości dla akcjonariuszy - stwierdził Józwowicz

W 2015 r. Polimex-Mostostal miał na poziomie skonsolidowanym 2,548 mld zł wobec 2,102 mld zł rok wcześniej. Grupa odnotowała 68,97 mln zł zysku netto wobec 153,22 mln zł straty przed rokiem.

Zobacz więcej: Udany 2015 r. Polimeksu-Mostostalu. Nowy zarząd analizuje strategię

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP