Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wybrano piątkę, która powalczy o 315 km dróg w PPP

Autor: WNP.PL (TE)
19-11-2015 11:06
Wybrano piątkę, która powalczy o 315 km dróg w PPP

Umowa PPP będzie obejmować utrzymanie sieci wytypowanych dróg wojewódzkich w zakresie nie mniejszym niż 90 km i nie większym niż 315 km.

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wybrała pięć podmiotów, które zaprosi do dialogu konkurencyjnego na przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich w woj. dolnośląskim w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Zadanie może objąć nawet 315 km dróg na okres 22 lat.

Najwyższą liczbę punktów i zaproszenie do udziału w dialogu konkurencyjnym otrzymały:
1. Konsorcjum: Via North (grupa Vinci), Vinci

2. Budimex D (spółka Budimeksu)

3. Tilton Investments (spółka Gülermak Agir Sanayi Inşaat Ve Taahhüt)

4. Strabag-Projekt (grupa Strabag)

5. Brooklet Investments (wspólnicy Colas Polska oraz Intertool-Europe)

Wśród podmiotów, które wcześniej złożyły wnioski w postępowaniu, znajdowały się jeszcze: Mota-Engil Central Europe PPP 2, PL Infra 2 (spółka z grupy Skanska), Berger Bau Polska, Aldesa Development oraz konsorcjum IDS-Bud i Autostrada Mazowiecka (spółka zależna spółki Planeta z Warszawy.

Pierwszą rundę dialogu konkurencyjnego zaplanowano na przełomie listopada i grudnia 2015 r. Według obecnych założeń, dialog powinien zakończyć się do połowy 2016 r.

Następnie DSDiK zaprosi wykonawców do składania ofert, na podstawie których zostanie wybrany partner prywatny do projektu.

Umowa PPP będzie obejmować utrzymanie sieci wytypowanych dróg wojewódzkich w zakresie nie mniejszym niż 90 km i nie większym niż 315 km.

Zakładany okres trwania umowy wynosi od 18 do 22 lat. Rozważana jest opcja współfinansowania przedsięwzięcia ze środków unijnych.

Standardy utrzymania oraz zakres przedsięwzięcia będą przedmiotem dialogu konkurencyjnego. Korzystanie z odcinków dróg objętych zamówieniem przez użytkowników będzie nieodpłatne. Wynagrodzenie partnera prywatnego przyjmie formę opłaty za dostępność.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei wstępnie wytypowała 315 km dróg wojewódzkich wokół Wrocławia do objęcia umową PPP.

- Dobór dróg PPP jest podyktowany funkcjonalnością sieci, która tworzy układ trasy obwodnicowej Wrocławia, a jednocześnie zapewni bezpieczny dostęp do autostrady A4, drogi ekspresowej S8, dróg krajowych DK5, DK8, DK15, DK35, DK94 z ominięciem zurbanizowanego obszaru miasta Wrocławia - podał zamawiający.

DSDiK oczekuje, że w początkowym okresie umowy PPP - do maksymalnie pięciu lat - zostanie wytypowana określona długość dróg niezbędnych do przebudowy.

Płatności okresowe w formie opłaty za dostępność będą wypłacane przez podmiot publiczny partnerowi prywatnemu po rozpoczęciu utrzymania dróg, a w przypadku tras podlegających przebudowie - po oddaniu ich do użytkowania.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP