PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wierzyciele Uniservu zgodzili się na zatwierdzenie układu

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
26-05-2015 16:06
Wierzyciele Uniservu zgodzili się na zatwierdzenie układu

Wizualizacja nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III, w której chłodnię kominową buduje Uniserv-Piecbud.

fot. Tauron Wytwarzanie

Wierzyciele Uniservu zagłosowali za zatwierdzeniem układu - poinformował portal wnp.pl Artur Nizioł, prezes Uniservu, spółki z Katowic wyspecjalizowanej w budowie kominów i chłodni kominowych. Z jego grupą kapitałową jest też związany Uniserv-Piecbud, czyli m.in. wykonawca chłodni kominowej nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III.

Pierwotnie głosowanie miało się odbyć 28 kwietnia, ale przesunięto je na 26 maja. Jak przekazał Nizioł, do głosowania było uprawnionych 157 wierzycieli. Za zatwierdzeniem układu zagłosowało 104 wierzycieli, reprezentujących ponad 71 proc. ogólnej sumy wierzytelności.
- W trakcie zgromadzenia wierzycieli nikt nie zgłosił do protokołu żadnych zastrzeżeń, ani protestów. Dalsza procedura przewiduje zatwierdzenie układu przez sąd. Termin zatwierdzenia został wyznaczony przez sędziego na 10 czerwca - powiedział wnp.pl Nizioł.

- Dziękujemy wierzycielom za okazane zaufanie i przychylenie się do propozycji układowych. Niezwłocznie po uprawomocnieniu się układu spółka planuje powrót do normalnej działalności biznesowej i spłacania wierzycieli - podkreślił.

Wartość wierzytelności zgłoszonych układu wynosi łącznie ok. 27 mln zł. Warunki układu są następujące:

1. Uprzywilejowanie drobnych wierzycieli, których suma należności głównej wraz z odsetkami liczonymi na dzień otwarcia postępowania nie przekracza 10 tys. zł poprzez ich spłatę jednorazowo w ramach pierwszej raty spłaty wierzytelności oraz nienaliczanie odsetek za okres po otwarciu postępowania układowego.

2. Zmniejszenie wierzytelności pozostałych wierzycieli, których suma należności wraz z odsetkami liczonym na dzień otwarcia postępowania wynosi ponad 10 tys. zł o 75 proc., a także - proporcjonalne do spłaty poszczególnych rat układowych - umorzenie pozostałej części wierzytelności oraz nienaliczanie odsetek za okres po otwarciu postępowania układowego.

3. Rozłożenie spłaty wierzytelności objętych układem na 16 równych rat, z których pierwsza płatna będzie w terminie 6 miesięcy od daty uprawomocnienia się postanowienia sądu o zatwierdzeniu układu, a kolejne odpowiednio na ostatni dzień trzeciego miesiąca kalendarzowego przypadającego po terminie płatności poprzedniej raty.

Jak informował wcześniej Nizioł, na początku kwietnia 2015 r., redukcja jest większa niż wnioskowana pierwotnie w 2012 r. z uwagi na trwający długo proces uzgadniania i zatwierdzenia listy wierzycieli.

Od tamtego czasu spółka była wykluczona z możliwości ubiegania się o nowe kontrakty, przez co była też zmuszona do radykalnego ograniczenia swojego potencjału.

Początkowo Uniserv proponował redukcję na poziomie 40 proc. dla wierzytelności od ponad 10 tys. do 500 tys. zł oraz 50 proc. dla wierzytelności przekraczających 500 tys. zł.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 506 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP