Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wielka wyprzedaż w Polimeksie-Mostostalu

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
06-03-2013 08:58
Wielka wyprzedaż w Polimeksie-Mostostalu
Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Polimex-Mostostal kontynuuje program restrukturyzacji. Po sfinalizowaniu sprzedaży Fabryki Kotłów Sefako w końcową fazę wchodzi zbycie Energomontażu-Północ Gdynia. Do tego spółka wystawiła na sprzedaż ok. 50 nieruchomości, w tym jedną ze swoich siedzib.

Chodzi o budynek biurowy w centrum Warszawy przy ul. Czackiego (dawny Teatr Kwadrat) o powierzchni użytkowej ok 4,5 tys. m kw.
W Warszawie spółka chce też sprzedać m.in. budynek biurowy na Powiślu przy ul. Elektrycznej o powierzchni użytkowej ok. 2 tys. m kw., a także nieruchomość przy ul. Górczewskiej na Bemowie o powierzchni około 7,8 ha, na której znajduje się m.in. obiekt handlowy Tesco.

Wśród istotniejszych nieruchomości, wystawionych na sprzedaż przez Polimex, znajdują się również tereny inwestycyjne pod zabudowę usługową i mieszkaniową w południowej części Katowic o łącznej powierzchni ponad 5 ha, a także w Krakowie o łącznej powierzchni ok. 4,5 ha.

Polimex do tej pory podpisał umowy sprzedaży aktywów na kwotę ok. 200 mln zł. Do końca 2015 r. - zgodnie z umową restrukturyzacyjną - wpływy z tego tytułu mają sięgnąć 600 mln zł.

- Zakładamy, że wpływy z dezinwestycji będą powiększone o kwotę ok. 150 milionów zł z tytułu zaplanowanych, nowych emisji akcji, w tym ok. 50 mln zł przyniesie emisja publiczna oraz nieco ponad 100 mln zł emisja warrantów subskrypcyjnych - poinformował Przemysław Milczarek, dyrektor operacyjny Polimeksu.

Spółka podkreśla, że została już zakończona pierwsza faza procesu naprawczego, m.in. istotnie uproszczono strukturę organizacyjną oraz zmniejszono koszty stałe. Natomiast sytuacja finansowa Polimeksu została ustabilizowana.

- Spółka pozyskała linię gwarancyjną w grupie pięciu banków, z wiodącym udziałem PKO BP, na kwotę ponad 200 mln zł. Możemy obecnie koncentrować się na działalności operacyjnej w segmentach, które uznaliśmy za strategiczne - powiedział Milczarek.

- Poszukujemy kolejnych zleceń, biorąc udział w postępowaniach przetargowych z tym zastrzeżeniem, że wybieramy jedynie projekty z satysfakcjonującymi marżami, które gwarantują osiągnięcie atrakcyjnych wyników finansowych - dodał

Aktualna wartość portfela zleceń grupy Polimeksu przekracza 11 mld zł netto, z czego 62 proc. udziału ma sektor energetyki.

Ostatnio, w połowie lutego, w ramach procesu restrukturyzacji Polimex zawarł z Mars Finance 1, spółką zależną od Agencji Rozwoju Przemysłu, warunkową umowę sprzedaży nieruchomości w Gdyni.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP