PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Upadłe ABM Solid chce wrócić do dawnej świetności

Autor: wnp.pl (TE)
21-03-2014 08:53
Upadłe ABM Solid chce wrócić do dawnej świetności

Marek Pawlik, prezes ABM Solid

Fot. (mat. pras.)

Trwa restrukturyzacja znajdującego się w upadłości układowej ABM Solid. Zarząd spółki przyznaje jednak, że kluczowa dla przyszłości firmy będzie zgoda wierzycieli na zawarcie układu.

Na poziomie jednostkowym ABM Solid odnotowało w 2013 r. 62,64 mln zł przychodów wobec 134,79 mln zł rok wcześniej. Spółka odnotowała 0,72 mln zysku netto wobec 210,06 mln straty netto rok wcześniej.
Natomiast na poziomie grupy ABM Solid miało 106,06 mln zł przychodów wobec 193,28 mln zł rok wcześniej. Grupa miała 0,3 mln zł zysku netto wobec 183,83 mln zł straty rok wcześniej.

Na koniec 2013 r. grupa ABM Solid zatrudniała niemal 590 pracowników, z czego na spółkę-matkę przypadało prawie 380 osób.

W liście do akcjonariuszy Marek Pawlik, prezes ABM Solid, zaznaczył, że pierwsza część półrocza 2013 r. była końcowym okresem obecności i działalności syndyka w grupie.

- Ponoszone koszty i wypracowane w tym okresie wyniki w dużej części były konsekwencją prowadzonej przez niego polityki dotyczącej kierowania działalnością operacyjną oraz skutkiem decyzji wpływających na kształtowanie kosztów stałych Spółki i całej Grupy Kapitałowej ABM SOLID - wskazał Pawlik.

- Po przejęciu kontroli nad Spółką Zarząd rozpoczął działania, które miały na celu ograniczenie kosztów stałych funkcjonowania Grupy Kapitałowej. Równolegle wdrożono działania restrukturyzacyjne w spółkach grupy kapitałowej. Obniżono ceny sprzedaży lokali w celu przyspieszenia zamknięcia projektów deweloperskich - dodał.

Prezes przyznał, że negatywnie wpłynęło to na wyniki grupy, ale stworzyło możliwość szybszego odzyskania środków pieniężnych. Z drugiej strony w spółkach deweloperskich ograniczono koszty ogólnego zarządu, przez co stałe miesięczne wydatki uległy zmniejszeniu.

- Negatywny wpływ na wyniki Grupy Kapitałowej wywarły również wyniki WPRM Sp. z o.o. w Wągrowcu. Spółka ta w dalszym ciągu oczekuje na stanowisko Sądu Rejonowego w Poznaniu dot. wniosku o zmianę opcji prowadzenia upadłości z układowej na likwidacyjną - wyjaśnił Pawlik.

- Istotny pozytywny wpływ na wyniki Grupy miały również zmiany organizacyjne w PRIB Sp. z o.o. w Olsztynie, która za rok 2013 odnotowała wynik dodatni, w przeciwieństwie do wysokiej straty za rok ubiegły. Dzięki wprowadzonym zmianom została zacieśniona współpraca w zakresie pozyskiwania kontraktów. Przyniosła ona efekty w postaci zwiększenia portfela zleceń na lata 2013-2014 - dodał.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


33 719 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP