Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Umowa o współpracy Rafako i AGH

Autor: WNP.PL (PIM)
03-09-2015 15:48
Umowa o współpracy Rafako i AGH

Bardzo byśmy chcieli, aby Centrum Energetyki AGH stanowiło miejsce wspólne dla polskiej nauki i przemysłu, by dzięki niemu móc skuteczniej pozyskiwać środki na przedsięwzięcia, które wzbogacą kompetencyjnie polskie firmy energetyczne czy też inne, pracujące w ich otoczeniu - powiedziała Agnieszka Wasilewska-Semail.

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Rafako i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podpisały porozumienie o współpracy, dotyczącej wspólnego prowadzenia przedsięwzięć badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.

Głównym beneficjentem i partnerem porozumienia po stronie uczelni będzie Centrum Energetyki AGH. Współpraca ma się koncentrować wokół szeroko pojętych obszarów związanych z materiałami dla energetyki, m.in. pracami nad wdrożeniem stali austenitycznych i nadstopów niklu do zastosowań w kotłach o parametrach nadkrytycznych w celu zwiększenia ich sprawności cieplnej. Wspólne badania AGH i Rafako będą miały na celu polepszenie istniejących oraz wprowadzenie nowych technologii w sektorze energetycznym, co w konsekwencji ma przełożyć się na zwiększanie efektywności wytwarzania energii elektrycznej.
- Nasza współpraca z Rafako ma długą historię, dlatego cieszymy się z formalnego zacieśniania tych więzi. AGH to czołowa uczelnia w regionie Europy Środkowej zarówno w dziedzinie energetyki, jak i inżynierii materiałowej. Prowadzenie wspólnych badań i wdrażanie ich wyników z taką firmą jak Rafako może mieć realny wpływ na przykład na sprawność urządzeń stosowanych w elektrowniach, dzięki czemu będą one mogły produkować energię bardziej efektywnie. To też znakomita okazja dla naszych naukowców i doktorantów, którzy wyniki swoich eksperymentów będą mogli przetestować w warunkach przemysłowych - mówi prof. Tomasz Szmuc, prorektor ds. współpracy AGH.

Pozytywną i długoletnią historię współpracy podkreśla także Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes i dyrektor generalna Rafako. - Jako spółka, dla której rozwój myśli technicznej odgrywa bardzo ważną rolę, chcielibyśmy uczestniczyć w wiodących projektach z zakresu energetyki, które pozwolą nam nie tylko mieć wkład w rozwój nauki, ale także skutecznie konkurować na rynku, nie tylko krajowym. Bardzo byśmy chcieli, aby Centrum Energetyki AGH stanowiło miejsce wspólne dla polskiej nauki i przemysłu, by dzięki niemu móc skuteczniej pozyskiwać środki na przedsięwzięcia, które wzbogacą kompetencyjnie polskie firmy energetyczne czy też inne, pracujące w ich otoczeniu - powiedziała Agnieszka Wasilewska-Semail.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP