PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Umowa inwestycyjna między Reinhold Polska, Reinhold Group, Rubicon i Alterco rozwiązana

Autor: PAP
04-04-2011 05:46

Wskutek niespełnienia się w terminie warunków zawieszających rozwiązaniu uległa umowa inwestycyjna z dnia 23 grudnia 2010 r., w ramach której Alterco i Rubicon w zamian za nieruchomości miały objąć akcje Reinhold Polska - podał Reinhold w piątkowym komunikacie.

"Reinhold Polska AB informuje, że z upływem dnia 31 marca 2011 r. uległa rozwiązaniu Umowa Inwestycyjna z dnia 23 grudnia 2010 r., której stronami byli Reinhold Polska AB, Rubicon Partners Narodowy Fundusz Inwestycyjny SA, Alterco SA oraz Reinhold Group BV wskutek niespełnienia się w terminie warunków zawieszających określonych w tej umowie" - napisano w komunikacie.
W Wigilię 2010 r. spółka Alterco poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, na podstawie której Reinhold Polska miał kupić od Alterco 100 proc. udziałów w firmie posiadającej udziały w spółkach celowych, realizujących osobne projekty nieruchomościowe. Reinhold Polska miał też nabyć od Rubicon Partners 100 proc. udziałów w firmie Cracovia Invest, będącej właścicielem nieruchomości położonej w Krakowie nieruchomości, o powierzchni 5,892 mkw. Wartość aktywów sprzedawanych przez Rubicon Polska Reinholdowi określona została na 6 mln zł.

Transakcje miały zostać opłacone ze środków pozyskanych z emisji akcji skierowanej do Alterco i Rubicon Partners. W ramach emisji miała też nastąpić konwersja zadłużenia Reinhold Polska wobec Reinhold Group w kwocie 9,5 mln zł.

Warunkami zawieszającymi umowę były: uzyskanie od szwedzkiego organu właściwego dla rozstrzygania o powstaniu obowiązków związanych z nabywaniem znacznych pakietów akcji Reinhold Polska zgody na przeprowadzenie transakcji, bez konieczności ogłaszania wezwania na pozostałe akcje spółki; potwierdzenie w drodze niezależnych wycen wartości aktywów będących przedmiotem nabycia przez Reinhold Polska; wyrażenie przez walne zgromadzenie Reinhold Polska zgody na transakcję; udzielenie Reinhold Polska przez Alterco pożyczki w kwocie 1 mln zł; nabycie przez Rubicon od Reinhold Group za 5 mln zł 900.000 uprzywilejowanych akcji serii A oraz 128.731 akcji zwykłych serii B.

Jednocześnie w przesłanym w piątek wieczorem komunikacie spółka podała, że Reinhold Polska AB i Alterco zamierzają realizować wzajemne zobowiązania wynikające z umowy z dnia 23 grudnia, szczególnie w formie wkładu do wspólnego przedsięwzięcia aktywów za pośrednictwem spółki Handuk Consulting Limited, ale nie ograniczając się jedynie do wymienionego zakresu.

"Intencją stron jest, aby w sprawie nabycia spółki Handuk Consulting Ltd. przedłożyć wniosek o podjęcie stosownej uchwały przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Reinhold Polska AB, które odbędzie się 13 maja 2011 r. w Sztokholmie" - napisano.

Reinhold Polska AB podał również, że został poinformowany, iż Rubicon Partners NFI zamierza dokonać zakupu akcji Reinhold Polska AB od Reinhold Group BV, ale nie zamierza lokować innych aktywów w spółce.

W komunikacie z grudnia informowano, że Rubicon nabędzie pośrednio od Reinhold Group, za cenę 5 mln zł, 900.000 sztuk uprzywilejowanych akcji serii A oraz 128.731 sztuk akcji zwykłych serii B, obecnie będących przedmiotem zastawu zabezpieczającego spłatę pożyczki w wysokości 4 mln zł udzielonej Reinhold Polska przez Rubicon w dniu 22.09.2010 r.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


37 544 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 663 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP