PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Udany pierwszy kwartał Energomontażu-Południe S.A.

Autor: wnp.pl (AH)
15-05-2009 14:14

Przychody spółki ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów za I kwartał 2009 roku wyniosły 51,3 mln zł wobec 39,1 mln zł w analogicznym okresie 2008 roku (wzrost o ponad 31%). Jednocześnie spółka informuje, że portfel zleceń Energomontażu-Południe S.A. jest wypełniony w 96%.

Przychody Grupy Kapitałowej Energomontażu-Południe S.A. wyniosły w analizowanych okresach sprawozdawczych odpowiednio 54,1 mln zł i 39,2 mln zł (wzrost o 38%). Wzrost sprzedaży na podstawowej działalności - produkcji budowlano-montażowej wyniósł 17% w ujęciu kwartał br. do kwartału ubr.
W segmencie produkcyjnym odnotowano skokowy wzrost sprzedaży. Sprzedaż tego segmentu stanowiła ponad 12-krotność wartości odnotowanych w okresie pierwszego kwartału 2008 roku.

Zysk brutto ze sprzedaży spółki w pierwszym kwartale br. wyniósł ok. 7,7 mln zł. Jednostkowa marża brutto ze sprzedaży ukształtowała się w okresie sprawozdawczym na poziomie 14,9% wobec 10,5% rok wcześniej. Energomontaż-Południe S.A. odnotował 3,5 mln zł zysku na działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2009 roku, co stanowi ponad 39% wzrost wobec I kw. ubr.

Pierwszy kwartał 2009 roku Energomontaż-Południe S.A. zamknął zyskiem netto w kwocie ok. 5,3 mln zł.

Główny wpływ na wynik netto okresu miał uzyskany wynik na działalności operacyjnej będący pochodną rosnącej sprzedaży oraz dodatni wynik na działalności finansowej w kwocie ok. 2,5 mln zł. Wynik na działalności finansowej jest efektem wypłaty dywidendy w kwocie 1,9 mln zł przez spółkę zależną - Amontex PM Sp. z o.o. oraz odsetek od pożyczek udzielonych podmiotom zależnym.

Wyniki skonsolidowane pierwszego kwartału pomniejszają wyłączenia konsolidacyjne – dywidenda od spółki zależnej Amontex PM Sp. z o.o. w kwocie 1,9 mln zł oraz zatrzymane (niezrealizowane) w Grupie Kapitałowej zyski z tytułu prac generalnego wykonawstwa na Osiedlu Książęcym w Katowicach Ligocie. Grupa w przyszłym roku zdyskontuje ww. wyłączenia – do wyniku Grupy będzie dodany zysk zatrzymany w I kwartale br. w wysokości ok. 2 mln zł.

Spółka w pierwszym kwartale 2009 roku spłaciła dwa długoterminowe kredyty bankowe w wysokości ok. 19,4 mln zł.

Portfel zleceń Energomontażu-Południe S.A. jest wypełniony w 96%. Spółka szacuje wartość całego portfela zleceń na ok. 421 mln zł (w tym zlecenia eksportowe w kwocie ok. 58,2 mln euro). Portfel zleceń na rok bieżący zamyka się kwotą ok. 303,2 mln zł (w tym zlecenia eksportowe realizowane w 2009 roku w kwocie ok. 30 mln euro).

Zarząd Spółki zaproponował wypłatę dywidendy za rok 2009 w wysokości 0,11 zł brutto na akcję, co stanowi łącznie wartość 5,2 mln zł. Rok wcześniej dywidenda wyniosła 0,10 zł brutto na akcję.

Energomontaż-Południe świadczy usługi w zakresie montażu, modernizacji, remontów urządzeń oraz instalacji energetycznych i przemysłowych. Podstawową działalność uzupełniają projekty deweloperskie, usługi specjalistycznych ośrodków oraz produkcja spawanych konstrukcji stalowych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


47 144 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP