PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Trakcja Polska i Tiltra Group rezygnują z połączenia

Autor: ISB/PAP
02-04-2011 08:01
Trakcja Polska i Tiltra Group rezygnują z połączenia

Trakcja Polska oraz litewska grupa Tiltra zrezygnowały z planów połączenia, wynika z oświadczenia firm. Trakcja Polska poinformowała o wygaśnięciu umowy warunkowej z Tiltra. Prezes polskiej spółki Maciej Radziwiłł nie chce przesądzać, czy w przyszłości możliwy jest powrót do rozmów z Tiltrą.

"Trakcja Polska, grupa będąca liderem branży budowy infrastruktury kolejowej w Polsce, Tiltra Group AB i AB Kauno tiltai (łącznie „Grupa Tiltra"), regionalna grupa zajmująca się budową infrastruktury w Polsce i na Litwie jak również Comsa SA – większościowy udziałowiec Trakcji Polskiej SA oraz udziałowcy Tiltra Group zdecydowali wspólnie o zakończeniu rozmów dotyczących połączenia działalności Trakcji Polskiej i Tiltra Group" - czytamy w komunikacie.
"Mamy zasadę, żeby transakcji, które nie dochodzą do skutku, nie komentować. Mogę jedynie dodać, że nigdy nie należy mówić +nigdy+" - powiedział PAP prezes Trakcji Polskiej Maciej Radziwiłł, odpowiadając na pytanie, czy możliwy jest w przyszłości powrót do rozmów z Tiltrą.

Spółki deklarują, że obie strony dostrzegały w połączeniu działalności wyjątkową możliwość stworzenia czołowego gracza w sektorze infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce. Tym niemniej niektóre niezależne kwestie związane z transakcją nie pozwoliły im na jej sfinalizowanie w określonym w umowie czasie.

"Pomimo poczynionych wysiłków i osiągniętych postępów w procesie połączenia działalności spółek, obie strony zgodnie stwierdziły, że transakcja nie może być doprowadzona do końca. Tym samym spółki zaprzestają dalszych rozmów dotyczących transakcji, życząc sobie wzajemnie wszystkiego dobrego w przyszłości" - czytamy dalej.

W raporcie bieżącym Trakcja poinformowała, że "w związku z zaskarżeniem uchwał walnego zgromadzenia spółki z dnia 19 stycznia 2011 roku przez akcjonariusza nie spełniły się warunki zawieszające zamknięcie transakcji (...) a mianowicie (i) postępowanie sądowe wszczęte przez akcjonariusza dpółki nie zostało prawomocnie zakończone oraz (ii) zarząd Giełdy Papierów Wartościowych nie podjął uchwały o warunkowym wprowadzeniu akcji serii G do obrotu publicznego".

Trakcja poinformowała, że wygaśnięcie umowy nie wiąże się z koniecznością poniesienia przez nią dodatkowych kosztów.

Trakcja Polska, Tiltra Group AB i AB Kauno tiltai, jak również Comsa Emte, większościowy udziałowiec Trakcji Polskiej oraz udziałowcy Tiltra Group podpisali pod koniec 2010 roku umowę dotyczącą połączenia działalności Trakcji Polskiej i Tiltra Group.

Zgodę na tę transakcję wyraził już Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów.

Połączona grupa miała zatrudniać 3.500 pracowników, a jej skonsolidowane przychody wyniosłyby za 2009 rok 1,9 mld zł. W roku finansowym 2009/2010, zakończonym w marcu 2010 roku, przychody samej grupy Tiltra przekroczyły 300 mln euro, z czego 70 proc. uzyskano w Polsce.

Trakcja Polska miała 32,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 71,56 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 491,16 mln zł wobec 711,62 mln zł rok wcześniej.

NA GIEŁDZIE

Trakcja Polska SA [TRK]

kurs:

15.80 PLN -0.50 (-3.07%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


39 503 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP