Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Strabag i Karmar dołączyły do ważnego sojuszu budowlanego

Autor: wnp.pl (TE)
14-09-2016 16:32
Strabag i Karmar dołączyły do ważnego sojuszu budowlanego

Alfred Watzl, członek zarządu spółki Strabag w Polsce, oraz David Lebot, prezes firmy Karmar w Polsce

Fot. mat. pras.

Strabag i Karmar przystąpiły z dniem 14 września do grona sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Tym samym liczba sygnatariuszy tej inicjatywy wzrosła do dwunastu.

Dotychczas Porozumienie tworzyły spółki: Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe, Polimex-Mostostal, Porr Polska Infrastructure, Skanska, Unibep oraz Warbud.
Celem Porozumienia jest poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach oraz wyeliminowanie wypadków, w szczególności wypadków śmiertelnych.

- Cieszy mnie, że kolejni znaczący gracze na polskim rynku przystępują do Porozumienia. Dzięki temu rośnie grono firm zaangażowanych w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa oraz poszerza się nasza platforma wspólnych doświadczeń i dobrych praktyk - skomentował Jerzy Werle, prezes Warbudu.

Spółka ta od 2016 r. sprawuje dwuletnią prezydencję w Porozumieniu - po kadencjach spółek Skanska i Budimex. Werle zaznaczył, że dzięki tej inicjatywie wzrasta także oddziaływanie na firmy podwykonawcze.

- Wszystkie firmy Porozumienia stawiają bowiem podwykonawcom identyczne wymagania odnośnie bezpieczeństwa pracy, wdrażają nowe standardy oraz budują świadomość i kulturę BHP - wskazał Werle.

Wdrożone rozwiązania

Jak podkreślono, od czasu utworzenia w sierpniu 2010 r. Porozumienie wprowadziło szereg rozwiązań systemowych z dziedziny BHP obowiązujących wszystkich jego członków.

Wśród nich są m.in.: „Standardy minimalnych wymagań wobec podwykonawców”, „Załącznik do umów podwykonawczych dot. BHP”, wytyczne do Instrukcji Bezpiecznego Wykonania Robót, szkolenia okresowe dla pracowników, obowiązek używania okularów ochronnych na każdej budowie

Ponadto wdrożono „Tydzień Bezpieczeństwa” - największą, organizowaną co roku, wspólną inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa pracy w Polsce.

Szkolenia dla MŚP

Najnowszym projektem Porozumienia, realizowanym we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, są bezpłatne szkolenia okresowe BHP dla małych i średnich firm budowlanych.

- Szkolenia, które trwają od września do listopada br., powstały na bazie wspólnych doświadczeń generalnych wykonawców - członków Porozumienia. Program szkoleń dostosowany jest do potrzeb branży budowlanej, zaś tematyka obejmuje roboty liniowe oraz kubaturowe - wskazano.

- Szkolenia w całości finansowane są przez ZUS w ramach środków przeznaczonych na prewencję, a udział w nich nie wiąże się z koniecznością spełnienia przez firmę żadnych dodatkowych warunków. Jest za to doskonałą okazją do odbycia obowiązkowych, okresowych szkoleń BHP - zaznaczono.

Działalność Porozumienia wspiera Państwowa Inspekcja Pracy, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Związek Zawodowy „Budowlani”, Polski Związek Pracodawców Budownictwa oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP