Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Są oferty w przetargu dotyczącym dokończenia bloku 449 MW w Stalowej Woli

Autor: WNP.PL (TE)
27-03-2017 18:17
Są oferty w przetargu dotyczącym dokończenia bloku 449 MW w Stalowej Woli

Blok gazowo-parowy w Stalowej Woli

Fot. ECSW

Elektrociepłownia Stalowa Wola - spółka, w której po połowie udziałów mają Tauron Wytwarzanie i PGNiG Termika - otrzymała sześć ofert na wykonanie rurociągu wody chłodzącej. To jeden z kluczowych elementów, potrzebnych do dokończenia bloku gazowo-parowego o mocy 449 MW.

Jak podano w ogłoszeniu, rurociąg ma zostać wykonany metodą mikrotunelingu i stanowi on „nieodłączną część realizacji inwestycji polegającej na dokończeniu budowy bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Stalowa”.
Termin realizacji mija 30 września 2019 r., a wykonawca zostanie wybrany wg kryterium ceny. Najtaniej prace wycenił IDS-Bud, którego oferta opiewa na 7,55 mln zł brutto wobec budżetu inwestora w wysokości 14,76 mln zł brutto.

Pozostali oferenci to (ceny brutto): Sanimet (7,79 mln zł), Inżynieria Rzeszów (7,97 mln zł), konsorcjum Molewski sp. z o.o., Molewski SA (9,53 mln zł), Polaqua (10,01 mln zł) oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Inkop (13,45 mln zł).

Problem z kanałem wody chłodzącej to jeden z głównych powodów, dla których inwestycja wciąż w Stalowej Woli wciąż nie została dokończona.

Pierwotnie do pompowania wody chłodzącej miał być wykorzystywany istniejący kanał, ale zapadł się on podczas prac (wymiana rur) wykonywanych przez pierwszego wykonawcę bloku, czyli firmę Abener Energia.

Niedawno ogłoszono również zamówienie sektorowe na dokończenie w formule EPCM (Engineering-Procurement-Construction-Management) bloku w Stalowej Woli.

Termin realizacji będzie wynosił 29 miesięcy, a najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana wg kryteriów ceny i jakości (nie podano wagi poszczególnych kryteriów).

Termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania mija 19 kwietnia 2017 r. Do postępowania ma zostać dopuszczonych maksymalnie trzech uczestników. Z harmonogramu wynika, że ocena złożonych wniosków ma zakończyć się w maju, a w czerwcu zaplanowano termin składania ofert.

Zobacz więcej: Jest przetarg na dokończenie bloku 449 MW w Stalowej Woli

Przypomnijmy, że wspólna inwestycja Tauronu Wytwarzanie i PGNiG Termika czeka na wznowienie prac od stycznia 2016 r.

We wrześniu 2016 r. zawarto umowę standstill z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Pekao.

Umowa standstill będzie obowiązywała do 31 marca 2017 r. Przed tą datą zakłada się wynegocjowanie i podpisanie nowej dokumentacji umożliwiającej restrukturyzację finansowania projektu.

Ponadto w październiku 2016 r. Tauron i PGNiG podpisały aneksy do umów dotyczących dostaw gazu ziemnego do bloku oraz odbioru energii elektrycznej.

Ustalono, że zaawansowana w 85 proc. budowa zostanie dokończona do 2019 r. w formule EPCM. Szacowany koszt finalizacji przedsięwzięcia to ok. 400 mln zł.

Zobacz także: Budowane i planowane bloki energetyczne w Polsce - raport wnp.pl
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


41 227 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 269 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP