Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rafako zaktualizowało strategię

Autor: wnp.pl (TE)
27-05-2016 10:09 |  aktualizacja: 27-05-2016 11:21
Rafako zaktualizowało strategię
Fot. mat.

Rafako - w związku z zakończeniem realizacji niektórych celów, zmianą otoczenia rynkowego, konkurencyjnego oraz prawnego - dokonało aktualizacji „Strategii stabilnego wzrostu Grupy Kapitałowej Rafako na lata 2015-2018”.

Jak podało Rafako, obecnie główne cele strategiczne spółki to: wzmocnienie działań w obszarze badań i rozwoju, rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz optymalizacja zarządzania przedsiębiorstwem i grupą kapitałową, w tym rozwój działalności serwisowej.

Ponadto celem spółki ma też być umocnienie pozycji krajowego lidera w zakresie przyjaznych środowisku, nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora energetyki i przemysłu.

Prezentacja Rafako, dotycząca zaktualizowanej strategii, znajduje się końcu artykułu.

Rewizja po 1,5 roku

Przypomnijmy, że strategię dla grupy Rafako opublikowało w listopadzie 2014 r. Wówczas spółka wskazała cztery cele.

Pierwszym było wzmocnienie trzech głównych kierunków rozwoju technologicznego: rozwój nowych technologii kotłowych, wytwarzania i związanych z ochroną środowiska.

Drugim było umocnienie się na pozycji krajowego lidera w zakresie przyjaznych środowisku oraz nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla sektora przemysłu i energetyki.

Natomiast trzecim celem był rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych, a czwartym optymalizacja zarządzania kapitałem obrotowym i kosztami finansowania oraz zwiększona dyscyplina kosztowa.

Większa efektywność i rentowność

W listopadzie 2014 r. Rafako akcentowało także, że do najważniejszych wyzwań strategicznych grupy należeć będzie rewizja w obszarach finansowania i zabezpieczania kontraktów (m.in. zwiększanie w portfelu zamówień udziału kontraktów samofinansujących się oraz dywersyfikacja kwot i rodzajów projektów).

Spółka zapowiadała też optymalizację kosztów (m.in. rewizję zasad współpracy z pośrednikami i budżetowania kosztów zewnętrznych w projektach czy wdrożenie odpowiednich rozwiązań IT).

Ponadto rewizji miało zostać poddane zarządzanie ryzykiem i łańcuchem dostaw (m.in. poprzez opracowanie metod oceny ryzyka kontrahenta czy wdrożenie zasad zarządzania łańcuchem dostaw w projektach EPC).

Rafako informowało wówczas, że celem działań opisanych w strategii jest zwiększenie rentowności EBIT i EBITDA w kolejnych latach (do ok. 8,3 proc. EBITDA oraz do ok. 7,6 proc. EBIT w 2018 r.) oraz zaprzestanie korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania od 2016 r. W zaktualizowanej strategii spółka z Raciborza nie odniosła się do tych założeń.

NA GIEŁDZIE

RAFAKO SA [RFK]

kurs:

6.75 PLN 0.05 (0.75%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP