PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rafako z nowym nadzorem, zarządem i zmianami w statucie

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
26-11-2012 20:39
Rafako z nowym nadzorem, zarządem i zmianami w statucie

Wiesław Różacki (były prezes Rafako) oraz Jerzy Wiśniewski (główny akcjonariusz PBG) w lipcu 2011 r., gdy PBG rozpoczynało proces przejęcia Rafako od Elektrimu, należącego do Zygmunta Solorza-Żaka.

Fot. Rafako

W poniedziałek NWZ Rafako przeprowadziło zmiany w radzie nadzorczej oraz statucie spółki. Natomiast nowy nadzór dokonał zmian w składzie zarządu raciborskiej spółki.

Poniedziałkowe walne rozpoczęło się o godz. 12. i zgodnie z życzeniem jednego z akcjonariuszy zostało zamknięte dla mediów. Jego obrady zakończyły się po godz. 18.
Do nadzoru powołano siedem osób. Wśród nich, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Jerzego Wiśniewskiego, znajduje się Agenor Gawrzyał (m.in. był prezes firm z grupy Warta TUiR), który objął funkcję przewodniczącego nowej rady nadzorczej Rafako.

Wśród osób powołanych do rady znajdują się także: przedstawiciel wierzycieli PBG (Przemysław Cieszyński), przedstawiciel nadzorcy sądowego PBG (Edyta Senger-Kałat) oraz przedstawiciel drugiego co do wielkości akcjonariusza Rafako, czyli BZ WBK Asset Management (Ryszard Wojnowski).

Skład rady uzupełnia jej trzech dotychczasowych członków związanych z PBG: Jerzy Wiśniewski (został wiceprzewodniczącym), Małgorzata Wiśniewska oraz Piotr Wawrzynowicz (został sekretarzem rady).

Ze składu nadzoru odwołano Piotra Rutkowskiego oraz Leszka Wysłockiego, a Przemysław Szkudlarczyk złożył rezygnację z członkostwa w radzie.

Nowa rada nadzorcza jednogłośnie podjęła decyzję o odwołaniu zawieszonych członków zarządu - Wiesława Różackiego, Bożeny Kawałko oraz Dariusza Karwackiego. Rada określiła liczbę członków zarządu Rafako na trzy osoby i powoła na prezesa Pawła Mortasa, który jednocześnie kieruje PBG.

Mortas był już powołany na szefa Rafako pod koniec października, gdy po raz pierwszy odwołano Różackiego oraz dwóch jego zastępców. Skład obecnego zarządu Rafako uzupełniają dwaj dotychczasowi wiceprezesi - Krzysztof Burek i Jarosław Dusiło.

W porządku obrad poniedziałkowego walnego znajdował się także punkt (zgłoszony przez należący do BZ WBK fundusz), dotyczący przedstawienia przez zarząd informacji o stanie spraw spółki i przyczynach konfliktu pomiędzy jej organami.

Według informacji wnp.pl, zawieszonym członkom zarządu nie udzielono w tej sprawie głosu. Odpowiedzi na pytania dotyczące sporu we władzach Rafako mają zostać sporządzone pisemnie w ciągu 14 dni przez członków zarządu Rafako.

Uczestnicy NWZ po jego zakończeniu narzekali na brak dyskusji na tematy, które od kilkunastu dni były przedmiotem sporów pomiędzy nadzorem Rafako a Wiesławem Różackim. Chodzi m.in. sprawy związane z wypłatą gwarancji bankowych Alstomowi oraz sporów Rafako z tym koncernem.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (44)

PBG SA [PBG]

kurs:

2.88 PLN 0.07 (2.49%)

Notowania | Analiza techniczna


RAFAKO SA [RFK]

kurs:

6.68 PLN -0.06 (-0.89%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 979 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP