PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rafako: wniosek o upadłość spółki został wycofany

Autor: wnp.pl (TE)
11-01-2014 14:35
Rafako: wniosek o upadłość spółki został wycofany
fot. mat. pras.

Rafako zawarło porozumienie z podwykonawcą, który pod koniec listopada ubiegłego roku złożył wniosek o ogłoszenie upadłości raciborskiej spółki.

Jak podało Rafako, spółka podpisała porozumienie ze spółką Janar z Rzeszowa, na mocy którego strony uzgodniły kwoty wzajemnych roszczeń oraz zasady dalszej współpracy na projektach, na których Janar jest podwykonawcą Rafako.
W efekcie Janar złożył w Sądzie Rejonowym w Gliwicach pismo, w którym cofnął wniosek o ogłoszenie upadłości Rafako oraz wniósł o umorzenie postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości spółki z Raciborza.

Wcześniej Rafako informowało, że Janar był podwykonawcą spółki na projekcie dotyczącym wymiany elektrofiltru w TE Tuzla w zakresie dostawy wentylatorów.

Rafako twierdziło wówczas, że złożenie wniosku o jego upadłość jest niezasadne i stanowi jedynie element działań podejmowanych przez Janar w związku rozbieżnością stanowisk co do istnienia tej wierzytelności.

- W związku z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem w terminie wykonania umowy przez Janar, RAFAKO S.A. naliczyła kary umowne. Stosowna nota księgowa z tego tytułu została skompensowana z należnościami Janaru z tytułu tej umowy (668.200 zł), w wyniku czego w księgach rachunkowych Spółki nie widnieją już jakiekolwiek zobowiązania z nią związane - informowało pod koniec listopada Rafako.

- Podobna sytuacja (opóźnienie w realizacji) miała miejsce przy realizacji innej umowy z Janar(na dostawę wentylatorów do Elektrowni Kozienice). Uprawniało to Spółkę do naliczenia kilkunastu milionów złotych kar umownych, jednakże celem uniknięcia dalszych komplikacji w realizacji projektu, strony zawarły porozumienie, w wyniku którego Rafako SA warunkowo zawiesiła naliczenie kar. W efekcie Janar uniknął konieczności ich zapłaty - informowało również.

W trzecim kwartale 2013 r. Rafako zanotowało 160,19 mln zł przychodów wobec 257,54 mln zł przed rokiem. Strata netto wyniosła 141,22 mln zł wobec 1 mln zł zysku netto rok wcześniej.

Natomiast na poziomie grupy Rafako zanotowało w trzecim kwartale 181 mln zł przychodów wobec 281,06 mln zł rok wcześniej. Strata netto wyniosła 140,83 mln zł wobec 3,28 mln zł zysku netto przed rokiem.

Na koszty finansowe okresu decydujący wpływ miało utworzenie odpisu aktualizującego wartość należności od PBG zgodnie z nowymi propozycjami upadłościowymi w kwocie 93,8 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

RAFAKO SA [RFK]

kurs:

8.07 PLN -0.03 (-0.37%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


41 704 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP