Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rafako: rewizja strategii do końca października

Autor: wnp.pl (ICh)
11-09-2014 15:54
Rafako: rewizja strategii do końca października

- Opole i Jaworzno to są wisienki na torcie, natomiast najważniejsze wyzwanie dla firmy to ustabilizowanie podstawowego biznesu, czyli praca na kontraktach optymalnie rzędu 200-700 mln zł - mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, nowa prezes zarządu Rafako

Fot. (mat. pras. Rafako)

- W związku ze zmianami w zarządzie, które miały miejsce na początku tego tygodnia, rada nadzorcza poprosiła o rewizję strategii. W tej chwili dokonujemy jej przeglądu - poinformowała Agnieszka Wasilewska-Semail, nowa prezes zarządu Rafako.

Rafako uważa, że wyniki osiągnięte w I półroczu 2014 w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r. (wzrost sprzedaży, EBIT, EBITDA i zysku netto) można określić jako takie, które pozwalają spółce wrócić na ścieżkę stabilnego wzrostu. Do optymizmu skłania firmę także portfel zamówień, który na koniec czerwca 2014 r. wynosił około 6,3 mld zł. Natomiast za około dwa miesiące powinno stać się jasne, jakie cele będzie miał do zrealizowania zarząd Rafako kierowany przez prezes Agnieszkę Wasilewską-Semail, która zna spółkę, zwłaszcza od strony finansowej.
Czytaj także: Rafako ma nowego prezesa

- Rafako jest mi bliskie, bo tak jak PKO BP jest jednym z głównych banków grupy Rafako, tak grupa Rafako jest jednym z głównych klientów PKO BP w obszarze klientów strategicznych, którym miałam przyjemność do niedawna się zajmować. W Rafako najistotniejsze będzie teraz dla mnie zadanie, które postawiła rada nadzorcza, czyli rewizja strategii - powiedziała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.

Strategia powinna wskazywać instrumenty, pozwalające wejść spółce na ścieżkę stabilnego wzrostu. Niektóre z nich zostały wskazane.

- Opole i Jaworzno to są wisienki na torcie, natomiast najważniejsze wyzwanie dla firmy to ustabilizowanie podstawowego biznesu, czyli praca na kontraktach optymalnie rzędu 200-700 mln zł, a więc na tyle duża dywersyfikacja projektów, żeby zapewniały nam bezpieczeństwo i stabilność. Będziemy też analizować, jaki powinien być docelowo poziom eksportu, czyli kontraktów zagranicznych w portfelu Rafako. Wychodzenie na zewnątrz jest jednym z celów strategicznych spółki, niemniej trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożeń, które istnieją na innych rynkach - mówiła prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.

Nowa szefowa zarządu Rafako podkreśliła, że w istocie najważniejsze aktywa firmy to pracownicy, ich wiedza i kompetencje.

Agnieszka Wasilewska-Semail zapowiedziała ponadto, że firma będzie starała się, żeby portfel zamówień był zdywersyfikowany pod względem sektorowym.

- Co do zasady będziemy się koncentrowali na tym, żeby portfel zamówień był doważony pod względem różnych odbiorców. Chcemy wchodzić w inne sektory tak, żeby się nie uzależniać od energetyki, która oczywiście będzie prawdopodobnie najważniejszym źródłem przychodów spółki w najbliższym czasie. Chcemy zbudować taką strategię, jeśli chodzi o pozyskiwanie projektów, żeby nasze zasoby były optymalnie wykorzystywane, żebyśmy nie mieli problemu finansowania kosztów stałych, które nie są wykorzystywane w projektach - zapowiedziała prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (11)

RAFAKO SA [RFK]

kurs:

6.77 PLN 0.01 (0.15%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP