LIVE XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Przetarg na budowę Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

Przetarg na budowę Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego ogłosił Urząd Miejski w Białymstoku. Informacja o przetargu ukazała się w Biuletynie Informacji Publicznej miasta - poinformowało PAP w czwartek biuro prasowe magistratu.

Przetarg ogłoszono w środę, swoje oferty zainteresowane firmy mogą składać do 4 stycznia 2011 roku do firmy Grontmij Polska sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Firma ta jest pełnomocnikiem miasta w tym przetargu.

Park naukowy - to jedna z największych inwestycji z udziałem środków z UE, jakie realizuje miasto Białystok. Inwestycja jest dofinansowana z programu Rozwój Polski Wschodniej. Jak podano w przetargowym ogłoszeniu, wartość zamówienia wynosi powyżej 20 mln euro.

Wyłoniona w przetargu firma będzie budować dwa obiekty: Inkubatora Technologicznego i Administracji oraz Centrum Technologicznego. Centrum Technologiczne ma mieć powierzchnię ponad 7,2 tys. metrów kwadratowych i ma się składać z dwóch części, m.in. stalowej hali z powierzchniami biurowymi, pomieszczeniami laboratoryjnymi oraz serwerownią komputerową. Inkubator natomiast ma mieć powierzchnię 5,7 tys. metrów kwadratowych, 6 kondygnacji z biurami, salą audytoryjną oraz sale konferencyjne i wystawiennicze.

Zwycięzca przetargu ma także wykonać wszelkie przyłącza do sieci wodno-kanalizacyjnej, teletechnicznej, zagospodarować teren.

Jak informowały wcześniej władze Białegostoku, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ma kosztować około 175,6 mln zł. Projekt obejmuje budowę obiektów parku, a także przygotowanie 23 hektarów terenu dla inwestorów, przebudowę lub budowę ośmiu ulic dojazdowych.

Cała inwestycja ma być gotowa na koniec 2012 roku. Blisko 88 proc. wartości projektu (tj. ok. 127 mln zł) będzie pochodzić z unijnego programu "Rozwój Polski Wschodniej".

Park technologiczny ma powstać na obszarze 26 hektarów w sąsiedztwie istniejącej podstrefy Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Strefa ma blisko 30 hektarów.

Zgodnie z założeniami, utworzenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego ma przede wszystkim służyć wspieraniu lokalnego potencjału naukowego i biznesowego, wykorzystaniu w produkcji zaawansowanych technologii. Miastu chodzi o wspieranie młodych, dopiero zaczynających działalność firm, ale też tych, które już prowadzą działalność. Chodzi o to, by warunki w parku zachęcały firmy do realizacji swoich pomysłów na rozwój w regionie, a nie poza nim.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przetarg na budowę Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!