Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Przeciąga się termin podpisania umowy na blok w EC Zofiówka

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
10-10-2013 09:29
Przeciąga się termin podpisania umowy na blok w EC Zofiówka
Fot. SEJ

Spółka Energetyczna Jastrzębie - zależna od JSW - poprosiła konsorcjum Energoinstalu o przedłużenie terminu ważności oferty na budowę kogeneracyjnego bloku fluidalnego CFB w Elektrociepłowni Zofiówka. Sam termin podpisania wartej ponad 624 mln zł brutto umowy nie jest znany.

Oferty w przetargu otwarto pod koniec czerwca, a najkorzystniejszą wybrano po koniec lipca. Ważność oferty konsorcjum Energoinstalu mijała 24 września. Na prośbę SEJ konsorcjum wydłużyło ją o kolejne 60 dni.
Biuro prasowe JSW, pytane przez portal wnp.pl o kwestie dotycząc podpisania umowy na blok w Zofiówce, odesłało do SEJ. Agnieszka Korzyńska, kierownik wydziału przetargów i umów SEJ, potwierdziła jedynie, że spółka poprosiła o wydłużenie ważności oferty. Bez odpowiedzi pozostały natomiast pytania dotyczące planowanego terminu podpisania umowy.

Najkorzystniejszą ofertę na blok w Zofiówce wybrano 29 lipca. Dwie pozostałe oferty zostały odrzucone przez zamawiającego. W przypadku konsorcjum Elektrobudowy i Mostostalu Zabrze była to niezgodność z SIWZ. Z kolei Control Process nie przedłużył ważności wadium.

Poniżej pełna lista ofert pod złożonych koniec czerwca oraz ich parametry (cena brutto; gwarantowana sprawność bloku netto):

1. Konsorcjum: Elektrobudowa, Mostostal Zabrze - 879,99 mln zł; 57 proc.

2. Konsorcjum: Energoinstal, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Skobud - 624,64 mln zł; 60,9 proc.

3. Control Process - 891,56 mln zł; 61,53 proc.

Budżet inwestora wynosi 505,89 mln zł brutto, a zamawiający wymaga, aby gwarantowana sprawność netto bloku w charakterystycznym punkcie pracy ciepłowniczej, zdefiniowanym w SIWZ, wynosiła minimum 55,5 proc.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty brano pod uwagę kryteria ceny (85 proc.) oraz wskaźniki techniczne (15 proc.). Na zrealizowanie zadania zwycięzca przetargu będzie miał 36 miesięcy.

Przetarg na budowę bloku w EC Zofiówka został ogłoszony na przełomie stycznia i lutego 2012 r. Moc elektryczna brutto bloku ma wynosić ok. 75 MWe podczas pracy w sezonie letnim, w trybie pełnej kondensacji. Natomiast moc członu ciepłowniczego brutto minimum 110 MWt podczas pracy bloku w szczycie sezonu grzewczego.

Zadanie obejmuje budowę „pod klucz” bloku wyposażonego w turbinę upustowo-kondensacyjną, kocioł z cyrkulacyjnym złożem fluidalnym, przystosowanym do współspalania z węglem biomasy oraz mułów węglowych. W zakres zamówienia wchodzą także wszystkie instalacje pomocnicze i powiązanie bloku z istniejącą infrastrukturą.

Blok będzie zlokalizowany na terenie EC Zofiówka. Po powiązaniu z istniejącymi, bądź nowoprojektowanymi układami technologicznymi, będzie stanowił podstawowe źródło ciepła na potrzeby kopalni węgla kamiennego i odbiorców zewnętrznych.

Elektrociepłownia Zofiówka została uruchomiona w 1973 r. Obecnie zakład posiada 64 MW zainstalowanej mocy elektrycznej oraz 280,9 MW mocy termicznej.

Tomasz ElżbieciakSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP