×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Poznaj zwycięzców Property Design Awards 2016!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 11 lut 2016 20:09
  • Zaktualizowano: 12 lut 2016 00:02
Poznaj zwycięzców Property Design Awards 2016!
Laureaci Property Design Awards 2016

Nagrody Property Design Awards 2016 przyznane. Statuetki w 10 kategoriach trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

REKLAMA

Podczas uroczystego czwartkowego wieczoru poznaliśmy zwycięzców konkursu na najlepsze inwestycje komercyjne i publiczne ostatniej dekady.

Deweloperzy nieruchomości komercyjnych oraz twórcy projektów publicznych uwierzyli w siłę projektu architektonicznego i niepowtarzalnego designu. A ostatnia dekada to dla projektowania takich obiektów nie tyle ewolucja, co rewolucja.

Zwycięzcy zostali wyłonieni po podliczeniu głosów Jury i głosów Czytelników portalu Propertydesign.pl. Galę Property Design Awards 2016 poprowadził Piotr Kraśko.

Oto najlepsze obiekty, najpiękniejsze bryły, najbardziej designerskie wnętrza:

Nagrodę Property Design Awards 2016 w kategorii Bryła-biurowiec otrzymał biurowiec Rondo 1.

Z ramienia zarządcy biurowca Rondo 1 nagrodę odebrał Rafał Oprocha, Associate Director w JLL:

Przez ostatnią dekadę to właśnie ten wieżowiec przy Rondzie ONZ był pierwszym wyborem dla większości międzynarodowych korporacji. Świetne wyniki biznesowe, popularność wśród najemców i inwestorów czy dominująca w skylinie biznesowego serca stolicy architektura – to suma sukcesu, którą dziś nagradzamy.

Statuetka w kategorii Bryła-centrum handlowe trafiła do Domu Handlowego Renoma.

Nagrodę z rąk architekta Tomasza Koniora odebrali: Michał Świerczyński, Venture Partner and Head of Real Estate Griffin Real Estate oraz Agnieszka Łapczyńska, prezes zarządu Pracowni Projektowej Maćków i Piotr Wilk, architekt prowadzący projekt.

Wrocławska Renoma wybudowana została w 1930 roku jako dom towarowy „Wertheima”. Zyskał nowe życie w 2009 roku. To największy zabytkowy obiekt tego typu w Polsce. Inwestor stworzył udany mariaż historii i nowoczesności.

W kategorii Bryła-hotel główną nagrodę zdobył Andel's Hotel Łódź. Statuetkę odebrał reprezentant Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG.

Andel's Hotel Łódź to kolejny - po Renomie - przykład rewitalizacji historycznych zabudowań. Klimat jaki panuje w odrestaurowanym  budynku dawnej przędzalni fabryki Izraela Poznańskiego stwarza idealne warunki do odpoczynku i pracy. To ikona architektury przemysłowej Łodzi oraz przykład biznesowego sukcesu.

Ostatnia nagroda w kategorii Bryła – Obiekt sfery publicznej trafiła do Muzeum Historii Żydów Polskich. Na scenie pojawili się Zygmunt Stępiński, zastępca dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu Kuryłowicz & Associates.

Projekt Muzeum Historii Żydów Polskich było nie lada wyzwaniem - jak za pomocą architektury opowiedzieć trudną historię relacji polsko-żydowskich? Czy projekt budynku i jego wnętrz może być metaforyczny? Twórcom Muzeum Historii Żydów Polskich to się udało. Polin to miejsce kultury, edukacji, ale i zadumy, rozpoznawalne na całym świecie. Bo muzea to nie tylko wystawy. Historie opowiadają też same budynki, w których są zlokalizowane.

Kolejna nagroda i kolejna kategoria to Przestrzeń Publiczna. Statuetką Property Design Awards 2016 została nagrodzona Strefa Kultury w Katowicach. Z rąk Wojciecha Kuśpika, prezesa PTWP odebrał ją Marcin Krupa, prezydent Katowic, który z kolei zaprosił na scenę Piotra Uszoka, prezydenta Katowic w latach 1998-2014.

- Nie ukrywam, że ten projekt był moim oczkiem w głowie - przyznał Piotr Uszok.

Dzięki śmiałym wizjom architektów tereny poprzemysłowe i dawne kopalnie na Śląsku zmieniają się wielkie centra kultury i rozrywki i biznesu, stając się wizytówką tej części Polski. Taka jest Strefa Kultury w Katowicach, czyli dawne tereny kopalni, na których zrealizowano trzy ogromne inwestycje – obiekt Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskie i Międzynarodowe Centrum Kongresowe.

Następną kategorią jest Design wnętrze — biuro. Statuetka Property Design Awards 2016 powędrowała do agencji reklamowej Ars Thanea i ATGames za najlepsze biuro. Nagrodę z rąk Wojciecha Kuśpika, prezesa PTWP, odebrał architekt Kuba Kasprzak z PIKStudio.

W kategorii Design wnętrze – centrum handlowe Property Design Awards 2016 otrzymał Dom Handlowy Vitkac. Na scenie pojawiła się Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu Kuryłowicz & Associates.

Obok bryły Domu Handlowego Vitkac nie da się przejść obojętnie. Ale to dewiza krakowskiej rodziny Likusów, która inwestuje w nieruchomości z historią, indywidualnym charakterem, luksusowe i obdarzone niepowtarzalnym klimatem. Dzięki lokalizacji, architekturze i designowi, Vitkac stał się domem dla towarów sygnowanych przez najdroższe światowe marki jak: Louis Vuitton, Gucci, Bottega, Veneta, Yves Saint Laurent, Lanvin czy Gorgio Armani.

W kategorii Design wnętrze – handlowo-usługowe nagrodę zdobyła sieć Kawiarni Green Caffe Nero. Statuetkę odebrała Grażyna Piotrowska, architekt Green Caffe Nero.

Moda na sieciowe kawiarnie trwa już od dobrych kilku lat. To trudny biznes, w którym wygrywa się nie tylko zapachem świeżo palonej kawy, ale przede wszystkim atmosferą. - Jesteśmy w biznesie kreowania prywatnego miejsca w przestrzeni publicznej – powiedział założyciel Green Cafe Nero Adam Ringer.

Prowadzący galę rozdania nagród zapowiedział, że kolejne nagrody trafią do obiektów hotelowych. Tym razem jednak w kategorii design-wnętrze.

Statuetkę w kategorii Design-wnętrze – hotel otrzymał Hotel Bristol w Warszawie. Nietypowe podziękowania złożył Andrew Henning, dyrektor generalny Hotelu Bristol, który przemawiał z telebimu, ponieważ nie mógł przybyć na galę.

Hotel Bristol istnieje od ponad wieku, ale wciąż - zwłaszcza po przeprowadzonej renowacji, w wyniku której udało się połączyć ducha art deco i art nouveau oraz podkreślić romantyczną historię hotelu - wyznacza najwyższe standardy na hotelarskim rynku w Polsce i na świecie. Taki jest warszawski hotel Bristol.

Ostatnia już kategoria to Design wnętrze – obiekt publiczny. Nagrodę otrzymał Teatr Szekspirowski w Gdańsku.  Znowu historia miejsca wysuwa się na plan pierwszy. Ale tym razem główną rolę gra Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Nowoczesna architektura została wpisana w średniowieczno-renesansowy kontekst, a odważna wizja włoskiego projektanta Renato Rizzi nie pozwala widzowi przejść obok obiektu obojętnie. 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA