Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Polimex-Mostostal o krok bliżej do sprzedaży Siedlec

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
18-01-2015 14:13
Polimex-Mostostal o krok bliżej do sprzedaży Siedlec
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Polimex-Mostostal prowadzi z Towarzystwem Finansowym Silesia, kontrolowanym przez Skarb Państwa, negocjacje dotyczące sprzedaży dawnego Mostostalu Siedlce oraz zlokalizowanej w Siedlcach spółki Polimex-Mostostal ZUT.

O prowadzonych negocjacjach Polimex poinformował z uwagi na złożony przez TF Silesia wniosek do UOKiK o przejęcie tych aktywów. O prowadzeniu poufnych negocjacji, zgodnie z regulacjami prawnymi, Polimex poinformował wcześniej KNF - już 22 grudnia 2014 r.
Dotychczas Polimex oraz TF Silesia nie podpisały umowy przedwstępnej dotyczącej sprzedaży siedleckich aktywów. Podstawą złożenia wniosku do UOKiK była wstępna i niewiążąca oferta złożona przez TF Silesia.

Na początku grudnia 2014 r. NWZ Polimeksu-Mostostalu wyraziło zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w Siedlcach, czyli dawnego Mostostalu Siedlce.

Polimex w ramach segmentu produkcji prowadzi w Siedlcach działalność w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych oraz cynkowania ogniowego, produkcji krat pomostowych, a także wyrobów stalowych, m.in. konstrukcji stalowych, silosów, zbiorników, kominów czy kanałów spalin. Zakład zatrudnia ok. 1,5 tys. pracowników.

- Jeśli przychody netto Polimeksu ze sprzedaży Mostostalu Siedlce z alokowanym długiem, który w przeszłości został przez Polimex zaciągnięty na rozbudowę siedleckiego zakładu, będą na poziomie transakcji zbycia Torpolu (125 mln zł - red.), to będziemy usatysfakcjonowani - mówił październiku 2014 r. Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu, w wywiadzie dla portalu wnp.pl.

Polimex-Mostostal ZUT to firma inżynieryjno-produkcyjna istniejąca od 1998 r. Spółka, w której Polimex ma 100 proc. udziałów, zatrudnia ponad 100 osób. Firma specjalizuje się m.in. w produkcji kotw budowlanych, obróbce metali oraz usługach projektowych i ogólnobudowlanych.

Towarzystwo Finansowe Silesia powstało w 2001 r. i jego głównym zadaniem była restrukturyzacja polskich hut. W ostatnich latach TF Silesia prowadziło także projekty w branży lotniczej (PLL LOT), kolejowej (Koltram) i przetwórczej.

Ponadto w ramach IPO Torpolu stało się jego głównym akcjonariuszem (38 proc.). Przed debiutem giełdowym w lipcu 2014 r. Torpol należał do Polimeksu.

Restrukturyzacja operacyjna Polimeksu-Mostostalu przewiduje kontynuację zbywania aktywów, które nie są kluczowe w działalności spółki.

Sprzedawane aktywa będą obejmować akcje i udziały w spółkach zależnych, zbędny majątek rzeczowy lub zorganizowane części przedsiębiorstwa.

Po trzech kwartałach 2014 r. grupa Polimeksu-Mostostalu miała 1,43 mld zł przychodów, 30,81 mln zł zysku netto, 112,59 mln zł straty brutto ze sprzedaży oraz 250,61 mln zł straty z działalności operacyjnej.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP