PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Polimex-Mostostal naruszył umowę z wierzycielami

Autor: wnp.pl (TE)
03-04-2013 09:07
Polimex-Mostostal naruszył umowę z wierzycielami
Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Polimex-Mostostal nie osiągnął do 1 kwietnia zakładanych w umowie z wierzycielami finansowymi wpływów z emisji akcji. Spółka uzyskała jednak już zgodę większości z nich na wydłużenie dotychczasowego terminu.

- Naruszenie umowy polegało na nieosiągnięciu przez spółkę zakładanych umową wpływów z emisji akcji serii N1, N2 oraz O ("Akcje Nowych Serii") w łącznej kwocie 250 mln zł do dnia 31 marca 2013 r. - podał Polimex.
- W związku z faktem, że prospekt emisyjny przygotowany przez spółkę w związku z m.in. ofertą publiczną akcji serii N2 emitowanych na podstawie uchwały walnego zgromadzenia spółki z dnia 15 października 2012 r. nie został jeszcze zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego, spółka nie ma prawnej możliwości przeprowadzenia oferty publicznej tych akcji, a tym samym pozyskania dodatkowych środków finansowych z tego tytułu - podał również.

Polimex poinformował, że dotychczas uzyskał łączne wpływy z emisji Akcji Nowych Serii (tj. z tytułu emisji akcji serii N1) w kwocie ok. 200 mln zł.

- Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia jest możliwość jej wypowiedzenia przez wierzycieli, których wierzytelności stanowią co najmniej 66 i 2/3 % całkowitej ekspozycji wszystkich wierzycieli będących stroną umowy - napisano w komunikacie Polimeksu.

Dodano, że spółka złożyła do wierzycieli finansowych wniosek o przedłużenie terminu przewidzianego umową na uzyskanie przez Polimex brakujących 50 mln zł z tytułu emisji Akcji Nowych Serii do dnia 31 maja 2013 r.

- Spółka uzyskała zgodę większości wierzycieli na przedłużenie terminu uzyskania pozostałych środków z emisji i oczekuje na zgody wierzycieli stanowiących przewidzianą w umowie większość kwalifikowaną - wskazał Polimex.

Na poziomie jednostkowym w 2012 r. Polimex zanotował 3,13 mld zł przychodów oraz 1,12 mld zł straty netto. Rok wcześniej było to 3,62 mld zł przychodów oraz 171 mln zł straty netto.

Natomiast na poziomie grupy Polimex miał w 2012 r. 4,11 mld zł przychodów oraz 1,24 mld zł straty netto. Rok wcześniej było to 4,57 mld zł przychodów oraz 131 mln zł straty netto.

Polimex dotychczas podpisał umowy sprzedaży aktywów na kwotę ok. 200 mln zł. Do końca 2015 r. - zgodnie z umową restrukturyzacyjną - wpływy z tego tytułu mają sięgnąć 600 mln zł. Pełna restrukturyzacja grupy, według zapowiedzi zarządu, ma potrwać jeszcze co najmniej dwa lata.

Agencja Rozwoju Przemysłu posiada wiodący pakiet udziałów w Polimeksie (22,48 proc.). Docelowo udział ARP w akcjonariacie spółki może sięgnąć 32,99 procent, a łączne zaangażowanie kapitałowe Agencji nie przekroczy kwoty 278 mln zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 319 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 330 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP