Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Polimex ma zgodę na scalenie akcji i wiceprezesa ARP w RN

Autor: wnp.pl (TE)
17-06-2015 22:01
Polimex ma zgodę na scalenie akcji i wiceprezesa ARP w RN
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Walne Polimeksu-Mostostalu upoważniło zarząd spółki do przeprowadzenia scalenia akcji. Ponadto akcjonariusze powołali do rady nadzorczej firmy Marka Szczepańskiego, wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Scalenie zostanie przeprowadzone poprzez proporcjonalne zmniejszenie łącznej liczby akcji Polimeksu serii A z liczby ponad 4,33 mld do ok. 86,6 mln walorów.
Każde 50 akcji spółki o dotychczasowej wartości nominalnej 0,04 zł zostanie połączone w jedną akcję o nowej wartości nominalnej wynoszącej 2 zł, czyli stosunek wymiany wyniesie 50:1.

- Zbliżamy się do zrealizowania jednego z naszych priorytetowych celów, czyli powrotu Polimeksu-Mostostalu do notowań ciągłych - skomentowała Joanna Makowiecka-Gaca, p.o. prezesa spółki.

Dodała, że scalenie zostanie przeprowadzone w lipcu - po ogłoszeniu nowej strategii grupy.

Walne Polimeksu zdecydowało też o powołaniu do rady nadzorczej spółki Marka Szczepańskiego, który od lutego 2015 r. jest wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu.

W ARP odpowiada on za działalność finansową - sprawuje bezpośredni nadzór nad departamentami odpowiedzialnymi za finansowanie projektów rozwojowych i restrukturyzacyjnych.

Szczepański jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł MBA uzyskał w Międzynarodowej Szkole Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Pracę doktorską w dyscyplinie nauki o zarządzaniu obronił w 2012 r. na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W latach 2003-2005 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy, odpowiadał m.in. za obszary rynku pracy i funduszy UE.

Wcześniej był dyrektorem departamentów wydatkujących fundusze unijne w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Od 2007 do 2009 r. był związany z sektorem prywatnym, m.in. jako prezes zarządu firmy konsultingowej. W latach 2009-2015 pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, najpierw jako dyrektor departamentu, a od grudnia 2011 r. jako dyrektor zarządzający.

Aktualnie radą nadzorczą Polimeksu tworzą jeszcze: Andrzej Kasperek (wiceprzewodniczący), Jarosław Kochaniak (sekretarz) oraz Wojciech Barański, Marcin Milewicz, Andrzej Zwara, Krzysztof Kaczmarczyk i Andrzej Sokolewicz.

SPV Operator, należący do Agencji Rozwoju Przemysłu, ma 6,92 proc. w głosach na WZA Polimeksu oraz posiada obligacje zamienne na akcje, pozwalające na uzyskanie do 33 proc. na WZA.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP