Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Polimex Energetyka i Naftoremont-Naftobudowa - kim są nowi prezesi

Autor: WNP.PL (TE)
05-04-2016 12:31
Polimex Energetyka i Naftoremont-Naftobudowa - kim są nowi prezesi
Fot. PTWP

Polimex-Mostostal opublikował życiorysy Mirosława Skowrona oraz Marka Oska. Pierwszy z nich to nowy prezes spółki Polimex Energetyka, a drugi stoi na czele firmy Naftoremont-Naftobudowa.

W poniedziałek Polimex poinformował o zmianach w zarządach spółek segmentowych - wcześniej prezesem Polimeksu Energetyka był Jacek Czerwonka, a Naftoremontu-Naftobudowy Maciej Barycki.
Zobacz więcej: Polimex Energetyka i Naftoremont-Naftobudowa mają nowych prezesów

Mirosław Skowron

- Mirosław Skowron posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. Ostatnio był wiceprezesem zarządu spółki Energa Wytwarzanie, a także, równolegle, prezesem Energa Elektrownie Ostrołęka - podał Polimex.

- Wcześniej w latach 2012-2013 pełnił funkcję prezesa Energa Invest. Był również prezesem oraz dyrektorem generalnym w PGE Elektrownia Opole - dodał.

Skowron ukończył Wydział Inżynierii Środowiska na Politechnice Wrocławskiej. Jest także absolwentem Politechniki Warszawskiej i ICAN Institute na Harvardzie.

Marek Osek

- Od 2011 r. był związany z firmą Trasko-Inwest, w której najpierw pracował jako kierownik budowy, a później jako dyrektor projektu w dziale budownictwa przemysłowego, gdzie zajmował się zarządzaniem projektami „zaprojektuj i zbuduj” - poinformował Polimex.

- Był odpowiedzialny za oferowanie i pozyskiwanie kontraktów, a także nadzorowanie prac projektowych oraz procedur pozyskiwania pozwoleń na budową i użytkowanie - dodał.

Wcześniej pracował m.in. w firmach: Murapol, ZUE epeKoks oraz ZUT TechKoks. Osek jest absolwentem Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu.

Strategiczne sektory

Jesienią 2014 r. Polimex-Mostostal przekształcił swoją strukturę organizacyjną na holdingową. Z firmy zostały wydzielone dwie spółki, które kontynuują działalność operacyjną Polimeksu w strategicznych sektorach rynku.

Pierwsza, Naftoremont-Naftobudowa, działa w segmencie chemii i petrochemii, a druga - Polimex Energetyka - w segmencie energetycznym.

Zobacz też: Udany 2015 r. Polimeksu-Mostostalu. Nowy zarząd analizuje strategię

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (10)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP