Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PBG zrobiło kolejny krok do układu z wierzycielami

Autor: wnp.pl (TE)
22-10-2013 12:17
PBG zrobiło kolejny krok do układu z wierzycielami
fot. PTWP

Wznowione NWZA znajdującego się w upadłości układowej PBG przegłosowało uchwały dotyczące obniżenia kapitału zakładowego spółki, a później jego podwyższenia w drodze emisji nowych akcji. Przyjęto także zmiany dotyczące liczebności i kadencyjności władz PBG.

Walne wznowiono po przerwie, o którą 30 września poprosił główny akcjonariusz PBG - Jerzy Wiśniewski (42,23 proc. głosów na NWZA).
Zgodnie z podjętymi uchwałami, kapitał zakładowy PBG zostanie obniżony o kwotę o kwotę 14.009.100,00 zł - poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji z 1,00 zł do 0,02 zł - do kwoty 285.900,00 zł.

Równocześnie z obniżeniem kapitału zakładowego spółki nastąpi jego podwyższenie do kwoty nie niższej niż 14.295.000,00 zł na podstawie układu zawartego na zgromadzeniu wierzycieli w ramach prowadzonego wobec spółki, który będzie przewidywał konwersję wierzytelności przysługujących wobec spółki na akcje zwykłe na okaziciela serii H spółki o wartości nominalnej 0,02 zł każda i po cenie emisyjnej 0,02 zł za akcję

Obniżenie kapitału zakładowego ma na celu umożliwienie zawarcia układu z wierzycielami zgodnie z propozycjami układowymi, które przedłożyła spółka. Ostateczna suma, o jaką ma być podwyższony kapitał zakładowy spółki zostanie określona na podstawie układu.

Wprowadzono także zmiany z zakresu ładu korporacyjnego, dotyczące statutu spółki. PBG podało, że mają na celu zapewnienie wierzycielom większego wpływu na działania spółki po zatwierdzeniu układu. Dodało, że uwzględniają one uwagi zgłaszane przez wierzycieli podczas spotkań z Jerzym Wiśniewskim.

Zgodnie z nimi, zarząd PBG składać się będzie z od dwóch do ośmiu członków, a do składania oświadczeń i podpisywania dokumentów w imieniu spółki wymagane będzie współdziałanie dwóch przedstawicieli zarządu, w tym prezesa. Kadencja rady nadzorczej została wydłużona do trzech lat.

- Wprowadzone zmiany dają Radzie Nadzorczej możliwość zawieszania w pełnieniu czynności członków Zarządu. Wprowadzono także modyfikacje na liście transakcji wymagających zatwierdzenia Rady Nadzorczej - podało PBG.

Projekt umowy restrukturyzacyjnej wraz z propozycjami układowymi zarząd PBG przyjął 3 września. Dokumenty zostały pozytywnie zaopiniowane przez radę nadzorczą i przesłane do głównych wierzycieli, w tym do banków, obligatariuszy, ubezpieczycieli, istotnych wierzycieli handlowych oraz do głównego akcjonariusza - Jerzego Wiśniewskiego.

Propozycje układowe zakładają, że wierzyciele spółki będą zaspokajani w siedmiu grupach, w zależności od kategorii interesu, który reprezentują oraz rodzaju i wielkości wierzytelności.

NA GIEŁDZIE

PBG SA [PBG]

kurs:

2.73 PLN -0.05 (-1.80%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP