Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PBG z umową restrukturyzacyjną. Teraz głosowanie układu

Autor: wnp.pl (TE)
02-08-2015 15:09
PBG z umową restrukturyzacyjną. Teraz głosowanie układu

Jerzy Wiśniewski, prezes i główny akcjonariusz PBG

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

PBG oraz najwięksi wierzyciele spółki podpisali umowę restrukturyzacyjną, która reguluje zobowiązania stron. Umowa zawiera zobowiązanie wierzycieli do oddania głosu za układem podczas zgromadzenia wierzycieli, zaplanowanego na dni od 3 do 5 sierpnia - podało PBG.

W umowie restrukturyzacyjnej ustalono między innymi zasady wykonania układu, możliwość finansowania działalności operacyjnej i nowych kontraktów.
Finansowanie działalności PBG ma wesprzeć główny akcjonariusz, czyli Jerzy Wiśniewski, który po zatwierdzeniu układu będzie posiadał 23,6 proc. akcji i nadal będzie kierował pracami zarządu.

PBG w ramach postępowania układowego 28 kwietnia 2015 r. złożyło w sądzie uzgodnione propozycje układowe, które będą podstawą głosowania nad układem.

Spółka proponuje spłatę wierzytelności w ratach układowych w wysokości od 8 do 21 proc. wartości wierzytelności zgodnie z harmonogramem (od 31 grudnia 2015 r. do 30 czerwca 2020 r.) oraz konwersję wierzytelności na nowe akcje.

PBG proponuje ponadto zabezpieczenie wierzytelności układowych zastawem na akcjach w Rafako, należących zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio do PBG.

Ustanowienie zastawu na mocy układu dotyczy praktycznie każdego z wierzycieli - zabezpieczenia są zapewnione zarówno drobnym, jak i większym wierzycielom handlowym.

Po uprawomocnieniu się postanowienia sądu o zatwierdzeniu układu wszystkim wierzycielom, z wyjątkiem drobnych wierzycieli spłacanych w całości w gotówce oraz wierzycieli będących akcjonariuszami, zostanie zapewniona możliwość zamiany płatności rat układowych na obligacje spółki.

Objęcie obligacji będzie prowadziło do spłaty wierzytelności w ramach wykonania układu. Obligacje będą zabezpieczone m.in. akcjami Rafako, aktywami przeznaczonymi do sprzedaży oraz poręczeniami wybranych spółek zależnych.

Po przeprowadzeniu konwersji wierzytelności na akcje spółki, zgodnie z propozycjami układowymi, do wierzycieli finansowych będzie należeć około 75 proc. akcji PBG.

Po przeprowadzeniu konwersji wierzytelności na akcje spółki do Jerzego Wiśniewskiego będzie należeć ok. 23,6 proc. walorów PBG.

Zachowa on również narzędzia korporacyjne dające możliwość utrzymania decydującego wpływu na zarządzanie działalnością operacyjną spółki.

Zgodnie z postanowieniami umowy restrukturyzacyjnej, kandydaci wierzycieli oraz Wiśniewskiego do rady nadzorczej oraz zarządu zostaną powołani do pełnienia swoich funkcji z dniem uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (11)

PBG SA [PBG]

kurs:

2.77 PLN -0.01 (-0.36%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP