PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PBG sprzedaje teren pod galerię handlową za 130 mln zł

Autor: wnp.pl (TE)
12-03-2014 16:41
PBG sprzedaje teren pod galerię handlową za 130 mln zł

Jerzy Wiśniewski, główny akcjonariusz PBG.

Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Galeria Kujawska Nova - spółka, którą PBG kontroluje poprzez zależny PBG Dom - podpisała z ECE Projektmanagement Polska warunkową umowę sprzedaży nieruchomości w Bydgoszczy, na której ma powstać centrum handlowe. Wartość transakcji ma wynieść 130,5 mln zł brutto.

- Umowa może zostać wypowiedziana przez każdą ze Stron w terminie do 14 sierpnia 2014 roku, w przypadku niewłaściwej realizacji postanowień Umowy przez drugą Stronę - podało PBG.
- Przejście Nieruchomości na rzecz Kupującego nastąpi na mocy odrębnej umowy ostatecznej, która zawarta zostanie po spełnieniu się warunku w postaci nieskorzystania przez miasto Bydgoszcz z ustawowego prawa pierwokupu co do wszystkich działek wchodzących w skład Nieruchomości - dodało.

Galeria Kujawska Nova będzie uprawniona do żądania zapłaty kary umownej od ECE w wysokości 20 mln zł w przypadku, gdy ECE uchyli się od zawarcia umowy ostatecznej z własnej winy.

Natomiast ECE będzie uprawniony do żądania zapłaty kary umownej od Galerii w wysokości 20 mln zł jeśli jakiekolwiek oświadczenie Galerii dotyczące stanu nieruchomości będzie nieprawdziwe bądź niepoprawne, a także jeśli Galeria naruszy postanowienia umowy.

- Na mocy Umowy Strony uzgodniły, że zabezpieczeniem wierzytelności Kupującego wobec Galerii, tj. roszczeń które mogą wynikać z Umowy, jest dobrowolne poddanie się egzekucji do kwoty 80.421.969 zł, Kupujący będzie uprawniony do złożenia wniosku o nadanie klauzuli wykonalności do dnia 24 maja 2016 roku - podało PBG.

- Jednocześnie na rzecz Kupującego zostanie dokonany wpis hipoteczny w księgach wieczystych działek, stanowiących Nieruchomość, do kwoty 80.421.969 zł, stanowiący zabezpieczenie roszczenia Kupującego - dodało

Według wcześniejszych informacji, centrum handlowe Galeria Kujawska, której inwestorem jest ECE, będzie miało powierzchnię ok. 50 tys. m kw. i znajdzie się w niej ok. 180 lokali handlowo-usługowych.

Grupa PBG po trzech kwartałach 2013 r. miała 957,34 mln zł przychodów wobec 1,45 mld zł rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 35,64 mln zł wobec 2,3 mld zł straty netto przed rokiem.

Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość PBG z możliwością zawarcia układu 13 czerwca 2012 r. Na upadku spółki miały zaważyć przede wszystkim nierentowne kontrakty drogowe oraz budowa Stadionu Narodowego w Warszawie.
Istotne było także wycofanie się banków z finansowania przejęcia Rafako, które PBG musiało finalnie zrealizować ze środków własnych.

Na początku czerwca 2013 r. nadzorca sądowy przekazał sędziemu komisarzowi listę wierzytelności PBG. Ich wartość opiewa na blisko 2,78 mld zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

PBG SA [PBG]

kurs:

3.56 PLN 0.00 (0.00%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


34 599 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP