PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PBG przesłało wierzycielom propozycje układowe

Autor: wnp.pl (TE)
03-09-2013 22:12
PBG przesłało wierzycielom propozycje układowe
fot. Fotolia

Zarząd PBG przyjął 3 września projekt umowy restrukturyzacyjnej wraz z propozycjami układowymi. Dokumenty zostały pozytywnie zaopiniowane przez radę nadzorczą i przesłane do głównych wierzycieli, w tym do banków, obligatariuszy, ubezpieczycieli, istotnych wierzycieli handlowych oraz do głównego akcjonariusza - Jerzego Wiśniewskiego.

W komunikacie PBG podało, że przygotowane dokumenty obejmują proponowane warianty restrukturyzacji prezentowane i omawiane podczas spotkań z wierzycielami, w tym brzegowe warunki biznesowe propozycji przedstawionych w trakcie ostatniego spotkania z wierzycielami finansowymi.
Spółka dodała, że dokumenty te uwzględniają uwagi i oczekiwania wierzycieli zgłaszane w toku wielomiesięcznych konsultacji.

- Zapraszając wierzycieli do negocjacji przyjętego przez spółkę projektu umowy restrukturyzacyjnej wraz z propozycjami układowymi, liczymy na możliwie najszybsze finalne uzgodnienia warunków restrukturyzacji zadłużenia spółki, co w efekcie umożliwi przegłosowanie układu i rozpoczęcie jego realizacji - powiedziała cytowana w komunikacie Kinga Banaszak-Filipiak, wiceprezes PBG.

- Jesteśmy przekonani, że przygotowana propozycja jest optymalna dla wszystkich stron, a jednocześnie możliwa do realizacji przez spółkę przy nadrzędnym uwzględnieniu interesów wierzycieli. Stopień ich zaspokojenia jest korzystniejszy niż przy opcji likwidacyjnej - dodała.

Propozycje układowe zakładają, że Wierzyciele spółki będą zaspokajani w siedmiu grupach, w zależności od kategorii interesu, który reprezentują oraz rodzaju i wielkości wierzytelności.

Wierzyciele drobni (do 500 tys. zł) otrzymają propozycję korzystniejszych warunków restrukturyzacji zobowiązań. Zostaną oni zaspokojeni w całości, w ratach.

Objęte układem wierzytelności znaczących akcjonariuszy będą podlegać w całości konwersji na akcje spółki i nie będą podlegać spłacie. Wierzytelności objęte układem w części niezaspokojonej na jeden ze sposobów wskazanych w propozycjach układowych zostaną umorzone.

Wierzyciele, którzy zawrą ze spółką umowę o udzielenie nowego finansowania, na łączną kwotę 250 mln zł, będą uprawnieni do otrzymania dodatkowych spłat wierzytelności układowych.

- W propozycjach układowych zakładamy, iż nowe finansowanie może zostać udzielone spółce, zarówno w formie linii kredytowych, gwarancyjnych lub poprzez emisję obligacji długoterminowych - poinformował Paweł Mortas, prezes PBG.

- Zakładamy również, że możliwe będzie wynegocjowanie i podpisanie z wierzycielami udzielającymi nowe finansowanie, umów precyzujących warunki tego finansowania przed głosowaniem nad układem - dodał.

Po wykonaniu układu zmianie ulegnie akcjonariat PBG. Wierzyciele układowi będą posiadać akcje zwykłe na okaziciela stanowiące około 75 proc. kapitału zakładowego spółki,

Akcjonariusz Jerzy Wiśniewski będzie posiadać akcje zwykłe na okaziciela stanowiące około 23,5 proc. kapitału zakładowego spółki, a pozostali akcjonariusze akcje zwykłe na okaziciela stanowiące około 1,5 proc. kapitału.

NA GIEŁDZIE

PBG SA [PBG]

kurs:

3.52 PLN 0.06 (1.73%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


40 504 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 330 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP