PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

PBG, Hydrobudowa i Aprivia złożą wnioski o upadłość

Autor: wnp.pl (TE)
04-06-2012 13:57
PBG, Hydrobudowa i Aprivia złożą wnioski o upadłość
fot. PTWP

PBG oraz zależne od niej spółki Hydrobudowa Polska i Aprivia podjęły w poniedziałek uchwały ws. złożenia wniosków o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - poinformowało PBG w komunikacie.

- Uzasadnieniem dla podjęcia powyższych decyzji jest przede wszystkim ochrona interesów wierzycieli, pracowników oraz akcjonariuszy ww. spółek, a także umożliwienie prowadzenia dalszej działalności operacyjnej spółek - podało PBG.
W pierwszym kwartale 2012 r. grupa PBG miała 715,84 mln zł przychodów oraz 65,75 mln zł straty netto. Rok wcześniej było to 477,63 mln zł przychodów oraz 24,26 mln zł czystego zarobku. Na koniec pierwszego kwartału dług netto PBG wynosił 2,08 mld zł.

Kurs PBG spadał w poniedziałek o 13.30 o ponad 13 proc. i wynosił 14,6 zł. Kurs akcji zależnej Hydrobudowy o godz. 13.30 spadał o ponad 10 proc. i wynosił 0,34 zł.

- Od ubiegłego roku PBG prowadziło rozmowy z bankami finansującymi działalność Grupy PBG w sprawie refinansowania nabycia akcji spółki Rafako, które zakończyły się wycofaniem banku z finansowania i koniecznością sfinansowania transakcji ze środków własnych i posiadanych limitów kredytowych - napisano w komunikacie PBG.

- W dalszej kolejności, od kwietnia b.r., rozmowy dotyczyły pozyskania finansowania pomostowego oraz restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółek z Grupy PBG, w tym PBG, Hydrobudowy Polska oraz Aprivii. W wyniku tych rozmów, w dniu 14 maja 2012 roku Grupa PBG, zawarła z bankami finansującymi jej działalność umowę w sprawie czasowego i warunkowego powstrzymania się od egzekwowania zobowiązań - napisano również.

Dodano, że umowa m.in. zapewniła zamrożenie ekspozycji na określonym w umowie poziomie, określiła wstępne warunki finansowania pomostowego m.in. dla PBG, Hydrobudowy Polska oraz Aprivii, także zobowiązała banki do dołożenia starań, by komitety kredytowe banków podjęły decyzję co do finansowania pomostowego do dnia 18 maja b.r. oraz by uruchomienie środków z finansowania pomostowego nastąpiło do dnia 25 maja b.r.

- Uchwały zarządów PBG, Hydrobudowy Polska oraz Aprivii w sprawie złożenia wniosków o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu zostały podjęte w obliczu przeciągających się negocjacji z bankami w sprawie określenia ostatecznych warunków finansowania pomostowego, a co jest z tym związane pogarszającą się sytuacją płynnościową spółek. Wprawdzie w dniu 1 czerwca 2012 r. banki mające udzielić finansowania pomostowego podjęły pozytywne decyzje kredytowe, to jednak określone w nich zostały warunki, których spełnienie leży w gestii zewnętrznych instytucji finansowych i w czasie, który nie daje możliwości zabezpieczenia spłaty bieżących zobowiązań oraz prawidłowej realizacji kontraktów - poinformowało PBG.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (15)

PBG SA [PBG]

kurs:

3.56 PLN 0.09 (2.59%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


34 602 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP