PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

NWZ Trakcji planuje emisję obligacji o wartości 150 mln zł

Autor: PAP
17-11-2012 18:37

Trakcja-Tiltra w celu zmniejszenia i zmiany struktury zadłużenia zamierza wykupić i umorzyć wyemitowane obligacje serii A i B. Spółka planuje też emisję nowych, zamiennych na akcje serii H obligacji o łącznej wartości nominalnej 150 mln zł z terminem zapadalności na koniec 2015 r. - poinformowała Trakcja w komunikacie.

Na 12 grudnia zwołane zostało NWZ Trakcji, które zdecyduje o emisji obligacji i warunkowym podwyższeniu jej kapitału zakładowego, z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.
Na potrzeby konwersji Trakcja-Tiltra wyemituje nie więcej niż 200.000.000 akcji serii H o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Nabywcy nowo wyemitowanych obligacji będą mogli zamienić je do 31 grudnia 2017 r. Samej spółce także będzie przysługiwać prawo zamiany obligacji na akcje.

Spółka podała, że wartość podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję obligacji zamiennych na akcje nie przewyższy 20 mln zł.

Minimalna cena zamiany obligacji na akcje została ustalona w ten sposób, że na każdy jeden złoty wartości nominalnej obligacji będzie przypadać najwyżej jeden złoty wartości nominalnej akcji serii H.

Ustalenie liczby i wielkości poszczególnych serii obligacji, ich ceny emisyjnej oraz ceny emisyjnej akcji serii H nastąpi w drodze uchwały zarządu.

Obecni akcjonariusze będą pozbawieni prawa poboru w stosunku do obligacji oraz akcji serii H.

"Zważywszy, że podmiotami potencjalnie zainteresowanymi nabyciem obligacji są niekoniecznie akcjonariusze spółki, wyłączenie ich prawa poboru uzasadnione jest maksymalizacją efektywności emisji obligacji. (...) emisja obligacji oraz akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy leży w interesie spółki i zarząd, na podstawie projektów uchwał, opiniuje ją pozytywnie i rekomenduje akcjonariuszom do przyjęcia" - podano w komentarzu zarządu Trakcji-Tiltry do projektów uchwał na walne.

Spółka podała, że planowana zmiana struktury zadłużenia ma na celu dopasowanie jego zapadalności do obecnie realizowanych kontraktów budowlanych, wzmocnienie struktury kapitałowej spółki oraz zapewnienie dostępności finansowania bankowego na odpowiednim poziomie.

"Dzięki nowej emisji obligacji grupa kapitałowa nie tylko wydłuży termin zapadalności zadłużenia, ale także w przypadku zamiany obligacji na akcje ma szansę na obniżenie jego poziomu. Działania te mają na celu zapewnienie bezpiecznej realizacji inwestycji w kolejnych latach" - powiedział cytowany w przesłanym PAP komentarzu prezes zarządu Trakcji-Tiltry, Roman Przybył.

"Nasz portfel zamówień wyniósł na koniec III kwartału ok. 3,5 mld zł, dlatego ważne jest zapewnienie odpowiedniego finansowania, w celu ich bezpiecznego wykonania. Obniżenie poziomu zadłużenia spółki ułatwi wydłużenie posiadanych obecnie linii kredytowych oraz ułatwi pozyskanie bankowych gwarancji dobrego wykonania dla nowych kontraktów" - dodał.

Emisja obligacji zamiennych na akcje częściowo sfinansuje spłatę zapadających w 2013 i 2014 roku obligacji serii A i B o łącznej wartości nominalnej 161,4 mln zł. Niezależnie od tego, Trakcja planuje emisję obligacji zwykłych w wysokości niezbędnej do sfinansowania wykupu pozostałych obligacji serii A i B.

Poza emisją obligacji zamiennych na akcje i podwyższeniem kapitału, przedmiotem obrad grudniowego NWZ będzie też zmiana nazwy firmy z Trakcja-Tiltra na Trakcja.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Trakcja Polska SA [TRK]

kurs:

6.32 PLN -0.18 (-2.77%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

19 384 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

733 593 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 999 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP