PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nowa inwestycja Polimeksu-Mostostal

Autor: wnp.pl (Renata Dudała)
12-03-2009 10:23

Polimex-Mostostal SA w Ocynkowni w Dębicy oddał do eksploatacji nową oczyszczalnię ścieków przemysłowych. Oczyszczalnię o wartości 2 mln zł zaprojektowała i wykonała warszawska firma PP-EKO Sp. z o.o.

Inwestycja wpłynęła na znaczną poprawę warunków pracy i optymalizację procesu produkcyjnego oraz przyczyniła się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Dębicy i w regionie.
Odpady technologiczne w postaci ścieków są bardzo poważnym problemem dla wszystkich ocynkowni. Oczyszczalnia ścieków dla Ocynkowni Dębica została wykonana wg technologii opracowanej przez spółkę inżynierii środowiska PP-EKO. Nowa instalacja znacznie sprawniej usuwa zanieczyszczenia w porównaniu do starej oczyszczalni. Wody popłuczne oraz pozostałe ścieki z linii technologicznej są poddawane chemicznemu procesowi neutralizacji. Powstałe w wyniku tej obróbki osady są następnie odwadniane w ciśnieniowej prasie hydraulicznej. W wyniku procesu oczyszczania - szczególnie wód popłucznych - woda w 80% zostaje zwrócona do obiegu technologicznego.

- Jest to jeden z niewielu tego rodzaju zakładów w Polsce w którym zastosowano częściowo zamknięty obieg wody w systemie produkcji -mówi Paweł Pietraszek, Dyrektor ds. Technologii, PP-EKO.-Poprawie uległy warunki pracy w oczyszczalni - proces oczyszczania jest sterowany w sposób automatyczny przy minimalnym udziale pracowników.

Instalacja jest zgodna z wytycznymi Unii Europejskiej odnośnie najlepszych z dostępnych technik (BAT – Best Available Techniques). W procesie oczyszczania nie wydostają się żadne szkodliwe emisje. W ten sposób negatywne oddziaływanie instalacji na środowisko zostało wyeliminowane.

- Uzyskaliśmy lepsze, niż początkowo zakładano w projekcie, parametry pracy oczyszczalni, które muszą spełniać wymogi obowiązujących norm i przepisów z zakresu ochrony środowiska naturalnego- mówi Jan Kasperek, Dyrektor Ocynkowni Dębica w Polimex-Mostostal.

Całość inwestycji o wartości 2 mln. zł została sfinansowana ze środków własnych Polimexu-Mostostal SA. Polimex-Mostostal SA współpracuje z firmą PP-EKO przy budowie oczyszczalni ścieków dla Zakładu Zabezpieczeń Antykorozyjnych Polimex-Mostostal w Siedlcach. Obecnie trwają prace projektowe. Oczyszczalnia ma być zrealizowana do końca czerwca 2009 roku. W zakres działań PP-EKO wchodzi projekt, dostawa urządzeń i uruchomienie instalacji. Ich wartość to 1,5 mln zł. Oczyszczalnia ścieków umożliwi otwarcie nowej linii produkcyjnej w siedleckich zakładach Polimexu-Mostostalu.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


OFERTY PRACY

65 075 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

1 247 265 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

KATALOG FIRM

5 614 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Kategorie szkoleń: przemysł, nieruchomości, handel, branża spożywcza

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 690 294 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

397 664 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Giełda rolna Rynek Zdrowia Rynek aptek Puls HR Farmer
    Rynek Zdrowia Rynek Spozywczy Dla handlu Property Design Infodent24 Centrum Kreowania Liderów
    Farmer House Market Promocjada Sady Ogrody Rynek seniora Koszyk cenowy
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.