Nie ma porozumienia pomiędzy miastem a spółką PKS Łódź

Nie ma porozumienia pomiędzy miastem a spółką PKS Łódź
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Nadal nie ma porozumienia pomiędzy Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi a spółką PKS Łódź w sprawie tymczasowego dworca autobusowego. Miasto chce m.in. przekazać ten teren wykonawcy budowy dworca kolejowego Łódź Fabryczna, który ma prowadzić tam prace rozbiórkowe.

Tymczasem PKS Łódź informuje, że nie ma żadnego terminu co do opuszczenia dworca.

Jak powiedział w poniedziałek rano w rozmowie z mediami dyrektor ZDiT Grzegorz Nita, PKS miał prawo użytkować dworzec do 2 lipca, chyba że wykonawca wystąpi o ten teren wcześniej. I tak też się stało. Według Nity miasto wezwało PKS do wydania terenu, ale spółka tego nie zrobiła.

"PKS zaproponował porozumienie, z którego miało wynikać, że tym terminem będzie 3 czerwca. Nie doszło jednak do porozumienia, ale nie z naszej winy. Dłużej nie możemy czekać, bo budowa dworca kolejowego Łódź Fabryczna to zbyt ważna dla miasta inwestycja, warta prawie 2 mld zł" - mówił Nita. Dodał, że w związku z "działaniami PKS" jeszcze w poniedziałek miasto wystąpi do sądu o odebranie terenu spółce.

Władze PKS Łódź nie chcą rozmawiać z mediami na ten temat.

W niedzielę Zarząd Dróg i Transportu zapowiedział zmianę organizacji ruchu w rejonie dworca autobusowego. Drogowcy zapowiedzieli, że częściowo nie będą przejezdne ulice Knychalskiego i Węglowa, które były drogami dojazdowymi do niego. Tymczasem PKS w nocy z niedzieli na poniedziałek wyrwał kilka przęseł ogrodzenia na ul. Składowej i autobusy wjeżdżają na dworzec przez dziurę w płocie. W informacji PKS powiedziano, że "na razie autobusy odjeżdżają planowo i nie ma żadnego terminu co do opuszczenia dworca".

Sprawa przekazania tego terenu i przeprowadzki dworca PKS ciągnie się od kilku tygodni. Łódzki PKS był jego właścicielem, gdy funkcjonował tam główny autobusowy dworzec przy dawnym "Fabrycznym". W związku z budową podziemnego dworca kolejowego, na mocy umowy z miastem, przewoźnik zamienił się z gminą gruntami i otrzymał w zamian plac w okolicach dworca Łódź Kaliska.

Od października ub. roku odjeżdżają stamtąd autobusy pospieszne, przyspieszone i ekspresowe, a z placu przy ul. Węglowej - autobusy zwykłe oraz kilka pospiesznych. PKS miał opuścić ten teren kilka tygodni temu, żeby wykonawca mógł przeprowadzić prace rozbiórkowe, ale dotąd tego nie zrobił. Może to opóźnić prace na terenie budowy dworca.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nie ma porozumienia pomiędzy miastem a spółką PKS Łódź

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!