PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Mostostal Zabrze: prawie połowa przychodów z eksportu, rośnie rola budownictwa drogowego

Autor: wnp.pl (WP), mat. pras.
26-08-2009 15:41

W I półroczu 2009 r. Grupa Kapitałowa Mostostal Zabrze Holding S.A. wykazała znaczny, blisko 27 proc. przyrost przychodów ze sprzedaży, pozyskując kwotę ponad 457 mln zł. Szczególnie mocno, bo o 65 proc., wzrosły przychody z tytułu działalności w zakresie drogownictwa. Niezwykle wysoką dynamikę sprzedaży odnotowała w I półroczu br. spółka dominująca - wzrost w stosunku do I półrocza 2008r wyniósł ponad 83 proc.

Spółka podkreśla w komunikacie, że wysoki wzrost przychodów ze sprzedaży miał miejsce pomimo trwającego kryzysu gospodarczego, wycofywania się niektórych klientów z realizacji planowanych inwestycji oraz rosnącej konkurencji.
Zwiększonej sprzedaży towarzyszył przyrost wyników finansowych na poszczególnych poziomach. Grupa kapitałowa odnotowała w I półroczu br. marżę brutto na sprzedaży na poziomie 12%. Skonsolidowany wynik brutto na sprzedaży w I półroczu br. wyniósł 54,8 mln zł i wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 18%. Po pokryciu kosztów zarządu i administracji, które wzrosły jedynie o 5%, wynik na sprzedaży ukształtował się na poziomie przekraczającym 28 mln zł, tj., osiągając 31% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Wynik netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł w analizowanym okresie 27,5 mln zł, co w porównaniu z I półroczem ubiegłego roku oznacza wzrost o ponad 17%.

Wysoką dynamikę sprzedaży odnotowała w I półroczu br. spółka dominująca (wzrost w stosunku do I półrocza 2008r o ponad 83%). Przychody ze sprzedaży Mostostalu Zabrze Holding S.A za I półrocze br. wyniosły ok. 196 mln zł, co stanowi ok. 90% przychodów uzyskanych w całym 2008 roku. W analizowanym okresie Spółka odnotowała znaczący wzrost ( o 21%) na poziomie wyniku brutto na sprzedaży. Zysk ten wzrósł o 2,5 mln zł, tj., do poziomu 14,4 mln zł, co pozwoliło uzyskać rentowność brutto na sprzedaży w wysokości 7,4%.

I półrocze br. spółka dominująca zamknęła wynikiem finansowym netto na poziomie ponad 17 mln zł, tj., dwukrotnie wyższym niż zysk netto osiągnięty w I półroczu ubiegłego roku.

W okresie sprawozdawczym MZH S.A zakończył m.in. inwestycję związaną z instalacją akumulatora ciepła (o poj.32 tys. m³) dla Vatenffal Heat Poland na warszawskich Siekierkach, największą i najnowocześniejszą tego typu instalacją w Europie.

Większość przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze to przychody wypracowane w toku bieżącej działalności budowlano montażowej, która zapewniła 66 % sumarycznych przychodów grupy kapitałowej za I półrocze br. Pozostałą część stanowiły przychody zrealizowane na działalności w zakresie drogownictwa (14% sprzedaży), działalności w zakresie budownictwa ogólnego (12% sprzedaży) oraz pozostałych usług (8% sprzedaży).

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


39 064 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP