PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Mostostal Zabrze ma nowego prezesa

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
13-04-2012 05:55
Mostostal Zabrze ma nowego prezesa
Fot. (mat. pras. Mostostal Zabrze)

Leszek Juchniewicz nie jest już prezesem Mostostalu Zabrze. Po blisko 4,5 roku został odwołany ze stanowiska. Za współpracę podziękowano również jego zastępcy, Jarosławowi Antoniakowi. Spółką pokieruje teraz Bogusław Bobrowski, związany z właścicielem Kopeksu, Krzysztofem Jędrzejewskim, którego zaangażowanie w Mostostalu Zabrze systematycznie rośnie.

W komunikacie Mostostal nie poinformował o powodach zmian w zarządzie spółki. Leszek Juchniewicz kierował Mostostalem od września 2007 r. Wcześniej przez dekadę zasiadał na stanowisku prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Natomiast Jarosław Antoniak był związany z zabrzańską spółką od 1997 r., a jej wiceprezesem został w lutym 2007 r.
Zarówno Juchniewicz, jak i Antoniak, w czerwcu ubiegłego roku zostali powołani na stanowiska na nową, trzyletnią kadencję. Antoniakowi powierzono nadzór nad realizacją kontraktów krajowych i zagranicznych.

Bogusław Bobrowski, nowy prezes Mostostalu, urodził się w 1956 r. i jest absolwentem wydziału górniczego Politechniki Śląskiej. W styczniu tego roku został powołany przez Krzysztofa Jędrzejewskiego do rady nadzorczej Kopeksu, w której sprawuje stanowisko sekretarza.

Natomiast od 2011 r. Bobrowski jest prezesem spółki STA-Odlewnie z Tarnowskich Gór, zależnej od HSW Odlewnia z grupy Kopeksu. Wcześniej, w latach 2011-2012, był też prezesem Zespołu Odlewni Rafamet, w którym Jędrzejewski jest jednym z głównych udziałowców.

Przez długie lata Bobrowski był związany z branżą górniczą. W latach 1980-1990 pracował na wszystkich szczeblach dozoru technicznego, po czym na pięć lat został dyrektorem Kopalni Węgla Kamiennego Gliwice. Od 1996 r. był wiceprezesem, a od 1998 r. prezesem Gliwickiej Spółki Węglowej. Natomiast w latach 2003-2007 pracował w Węglokoksie, gdzie sprawował kolejno stanowiska dyrektora biura strategii i rozwoju, a potem dyrektora naczelnego ds. logistyki.

Po odejściu z Węglokoksu, Bobrowski był także prezesem Huty Małapanew w Ozimku oraz prezesem Odlewni Motoryzacyjnej w Andrychowie.

Skład zarządu Mostostalu Zabrze uzupełniają obecnie jeszcze wiceprezesi Maciej Litwiński oraz Aleksander Balcer.
Zaangażowanie Krzysztofa Jędrzejewskiego w Mostostalu Zabrze zwiększa się od maja ubiegłego roku kosztem głównego udziałowca i przewodniczącego rady nadzorczej Mostostalu, Zbigniewa Opacha. Pod koniec marca Jędrzejewski osiągnął pułap 20,13 proc. akcjonariacie i głosach na WZA zabrzańskiej spółki. Obecnie Opach posiada 33,7 proc. udziałów.

Po czterech kwartałach 2011 r. Mostostal miał na poziomie skonsolidowanym 932,96 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 34,36 mln zł zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednio 891,26 mln zł przychodów oraz 8,26 mln zł czystego zarobku.

Natomiast w czwartym kwartale przychody wyniosły 256,86 mln zł, a strata netto 12,57 mln zł. Rok wcześniej było to 284,94 mln zł przychodów wobec 2,6 mln zł straty.

Czytaj też:
Rok 2011 lepszy dla Mostostalu Zabrze mimo słabej końcówki

Tomasz ElżbieciakSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP