Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Mostostal Warszawa spokojny o najbliższe dwa lata

Autor: wnp.pl (TE)
30-08-2016 09:49
Mostostal Warszawa spokojny o najbliższe dwa lata

Andrzej Goławski, prezes Mostostalu Warszawa

Portfel zleceń grupy na koniec ubiegłego półrocza wyniósł 1,7 mld zł i pomimo obniżenia w stosunku do końca poprzedniego roku zapewnia funkcjonowanie na podobnym poziomie w ciągu najbliższych dwóch lat - poinformował Andrzej Goławski, prezes Mostostalu Warszawa.

Po pierwszym półroczu Mostostal Warszawa miał na poziomie skonsolidowanym 732,99 mln zł przychodów wobec 576,22 mln zł przed rokiem. Grupa odnotowała 12,57 mln zł zysku netto wobec 10,39 mln zł zysku rok wcześniej.
Jak podkreślił Goławski, ubiegłe półrocze było kolejnym dobrym okresem dla grupy. Dodał, że sytuacja gotówkowa utrzymuje się na dobrym poziomie.

- Spadek środków pieniężnych o kwotę 73 mln zł jest skutkiem uregulowania przez grupę zobowiązań, na które w końcu roku 2015 utworzono rezerwy (roboty budowlane wykonane, a niezafakturowane przez podwykonawców) oraz z wykorzystaniem zaliczki otrzymanej w ramach kontraktu w Opolu - wskazał prezes.

- Profil zadłużenia finansowego grupy jest bardzo korzystny. Jedynie 14 mln zł to kredyty bankowe i leasing. Dług korporacyjny w stosunku do Acciony Infraestructuras z tytułu udzielonych pożyczek na koniec pierwszego półrocza 2016 r. wynosił 216 mln zł - dodał.

Zadłużenie pod kontrolą

W porównaniu do końca 2015 r. poziom długu uległ zwiększeniu w związku z naliczeniem odsetek oraz na skutek ujemnych różnic kursowych.

Terminy spłaty trzech udzielonych przez Acciona Infraestructuras pożyczek zostały wydłużone do drugiej połowy 2017 r. Zadeklarowano również możliwość dalszego przedłużenia terminów ich spłaty.

Na koniec ubiegłego półrocza kapitał własny netto grupy wynosił 236 mln zł (wzrost o 5 proc. w stosunku 31 grudnia 2015 r.). Zatrudnienie wynosiło 1506 pracowników i było wyższe o 33 osoby w porównaniu do stanu na koniec 2015 r.

To ma być dobry rok

Goławski zapewnił, że zaawansowanie budowy największego projektu, w który jest zaangażowana grupa, czyli nowych bloków w Elektrowni Opole, wynosi 48 proc. i postępuje zgodnie z planem.

- W pierwszym półroczu 2016 r. udało nam się także rozszerzyć współpracę z kolejnymi instytucjami finansowymi w zakresie pozyskiwania gwarancji oraz krótkoterminowego finansowania - wskazał prezes.

- W świetle powyższych informacji podtrzymujemy, że rok 2016 będzie dobrym rokiem dla grupy Mostostalu Warszawa - podsumował.

Acciona jest głównym akcjonariuszem Mostostalu Warszawa od 1999 r. - posiada 50,09 proc. akcji. Znaczącymi udziałowcami warszawskiej firmy są jeszcze OFE PZU Złota Jesień (18,33 proc.) oraz Aviva PTE (5,09 proc.).

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP