Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Mostostal Warszawa ma ponad 2,7 mld zł w portfelu zleceń

Autor: wnp.pl (TE)
21-08-2015 14:09
Mostostal Warszawa ma ponad 2,7 mld zł w portfelu zleceń
Fot. (mat. pras. GDDKiA)

Mostostal Warszawa spodziewa się, że zakończy 2015 r. dodatnim wynikiem finansowym. Portfel zleceń grupy opiewa na ponad 2,7 mld zł, a nowo pozyskiwane kontrakty mają generować marże zapewniające zyski.

Po pierwszym półroczu Mostostal Warszawa miał na poziomie skonsolidowanym 576,22 mln zł przychodów wobec 701,75 mln zł rok wcześniej. Grupa odnotowała 10,39 mln zł zysku netto wobec 9,36 mln zł zysku przed rokiem.
W raporcie półrocznym Mostostal podał, że przewiduje utrzymanie dodatnich wyników w 2015 r., a także utrzymanie wystarczających środków pieniężnych na finansowanie działalności operacyjnej co najmniej w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

- W następnych latach grupa kapitałowa prognozuje umocnienie swojej pozycji w sektorze budownictwa ogólnego i ochrony środowiska oraz zwiększenie zaangażowania w sektorze energetycznym, do czego przyczyni się w znacznym stopniu rozpoczęta w 2014 r. realizacja projektu energetycznego o kluczowym znaczeniu dla gospodarki naszego kraju, tj. budowa bloków energetycznych w Opolu - wskazał Mostostal.

Dodał, że realizacja tego kontraktu pozwoli na poprawę przepływów finansowych. Wartość portfela zamówień grupy na koniec czerwca wynosiła 2,72 mld zł.

- Ilość składanych ofert w przetargach budowlanych nadal jest na niższym poziomie w porównaniu do lat poprzednich, co jest efektem ograniczonego zaangażowania w nierentowne kontrakty infrastrukturalne oraz wprowadzenia wewnętrznych procedur zarządzania ryzykiem, które mają na celu pozyskiwanie projektów z marżą, która pozwoli osiągać spółkom grupy kapitałowej dodatnie wyniki - podkreślił Mostostal w raporcie półrocznym.

W komentarzu do wyników Mostostal zaznaczył, że po uwzględnieniu obrotów spółek zależnych sprzedanych w ubiegłym roku (Remak, Mostostal Puławy, Wrobis) przychody wzrosły o niemal 8 proc.

- Dzięki działaniom podjętym w ostatnich latach poprawiają się wyniki zarówno spółki Mostostal Warszawa, jak i wszystkich jej spółek zależnych - podkreślił Mostostal.

Na koniec czerwca grupa dysponowała środkami pieniężnymi w kwocie 257,3 mln zł, a zadłużenie finansowe wynosiło 223,7 mln zł.

- Profil zadłużenia finansowego grupy jest bardzo korzystny, gdyż jedynie 12,6 mln zł to kredyty bankowe i leasing. Dług korporacyjny w stosunku do Acciony (211 mln zł) został zredukowany o 18,4 mln z w porównaniu z grudniem 2014 r. i dla części w kwocie 78,5 mln zł została przedłużona jego zapadalności na 2017 r. - wskazał Mostostal.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP