PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Mostostal-Export zmienia profil

Autor: PAP
04-12-2013 14:24

Mostostal-Export podpisał z luksemburskim funduszem Tarantoga Capital list intencyjny, na mocy którego fundusz zostanie akcjonariuszem dominującym spółki, a Mostostal odkupi od niego 100 proc. udziałów w firmie posiadającej prawa do poszukiwań i wydobycia złóż miedzi, złota oraz węgla w Mongolii. W 2014 roku spółka ma trafić na giełdę w Londynie.

Mostostal-Export podał w środowym komunikacie, że zamierza do 31 stycznia 2014 roku zawrzeć umowę inwestycyjną z Tarantoga Capital, na podstawie której zakupi od funduszu szereg aktywów surowcowych w różnych częściach świata. W celu realizacji przedsięwzięć wydobywczych fundusz ma zostać dominującym akcjonariuszem giełdowej spółki oraz wprowadzić swoich przedstawicieli do jej rady nadzorczej i zarządu obejmując w każdym z organów pełną kontrolę.
Mostostal-Export zobowiązał się w liście intencyjnym do zwołania do dnia 28 lutego 2014 walnego zgromadzenia z porządkiem obrad obejmującym zmianę nazwy na MSX Resources, zmianę statutu spółki w celu określenia jako wiodącej działalności w sektorze poszukiwawczo-wydobywczym oraz zmiany w radzie nadzorczej.

Spółka zobligowała się również do tego, że z początkiem 2014 roku rozpocznie prace nad wprowadzeniem akcji do obrotu publicznego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie.

W komunikacie podano, że Tarantoga Capital jest podmiotem inwestycyjnym działającym w sektorze poszukiwania i wydobycia, posiadającym w ramach zależnych spółek celowych prawa do poszukiwań i wydobycia surowców energetycznych, metali szlachetnych i rud metali.
Podobał się artykuł? Podziel się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP