Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Mitsubishi Hitachi i Polimex-Mostostal razem do bloku w EC Żerań

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
07-09-2016 20:28
Mitsubishi Hitachi i Polimex-Mostostal razem do bloku w EC Żerań

Elektrociepłownia Żerań w Warszawie wraz wizualizacją nowego bloku (biały po prawej).

fot. PGNiG Termika

Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe oraz Polimex-Mostostal zawarły porozumienie wyrażające wolę podjęcia współpracy w zakresie wspólnego przystąpienia do przetargu na budowę nowego bloku gazowo-parowego w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie.

Chodzi o powtórny przetarg na blok o mocy elektrycznej netto od 420 MWe do 490 MWe i mocy cieplnej powyżej 250 MWt. Jak podał Polimex, strony zakładają udział w projekcie w formule konsorcjum, którego liderem będzie MHPSE.

Zasady współpracy

- Strony planują zawrzeć umowę konsorcjum, której treść ustalą w procesie negocjacji jednak będzie ona kierunkowo zgodna z treścią uzgodnień dokonanych między stronami. Na dalszym etapie zostaną również doprecyzowane zapisy dotyczące podziału prac pomiędzy stronami - wskazał Polimex.  

- Każda strona jest zobowiązana ponieść własne koszty związane ze sfinalizowaniem oferty przetargowej na projekt oraz procedurą przetargową, łącznie z uzyskaniem kontraktu na prace konstrukcyjno-budowlane i związanym z tym „poleceniem rozpoczęcia prac” - dodał.

Polimex poinformował, że jeśli zaproszenie do składania ofert wystosowane będzie wymagało złożenia gwarancji przetargowej, to każda strona będzie odpowiedzialna za złożenie gwarancji na wymaganą kwotę odpowiednio do jej ceny ofertowej oraz zgodnie z warunkami określonymi w zaproszeniu.

- Strony współpracują ze sobą przy projekcie na zasadzie wyłączności. Porozumienie zostaje zawarte i zaczyna obowiązywać z dniem jego podpisania przez obie strony. Porozumienie podlega prawu szwajcarskiemu - podsumował Polimex.

Aktualny termin składania wniosków o dopuszczenie do powtórnego przetargu na budowę bloku w EC Żerań mija 8 września o godz. 14.

Unieważniony przetarg

W lipcu PGNiG Termika podjęła decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę nowego bloku gazowo-parowego o mocy 420-490 MW w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie.

Jak podała wówczas spółka, powodem takiej decyzji było to, że oferta z najniższą ceną przewyższała budżet zamawiającego, który ustalono na równe 1,6 mld zł brutto.

Przypomnijmy, że oferty w przetargu otwarto pod koniec kwietnia tego roku. Konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe (Niemcy), Mitsubishi Hitachi Power Systems (Japonia), Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe (Wielka Brytania) wyceniło prace na 1,890 mld zł brutto.

Natomiast oferta konsorcjum General Electric, Budimex, Tecnicas Reunidas, TR Inżynieria i Budownictwo (spółka zależna Tecnicas Reunidas) wynosiła 1,895 mld zł brutto.

Zobacz więcej: PGNiG Termika unieważniła przetarg na blok w EC Żerań

Znów w konsorcjum

Obecnie konsorcjum MHPSE i Polimeksu-Mostostalu buduje blok 1075 MW w Kozienicach dla Enei Wytwarzanie. Pod koniec ubiegłego miesiąca konsorcjum złożyło aktualizacji harmonogramu budowy, która zakłada zakończenie robót do 19 grudnia 2017 r. - o blisko pięć miesięcy później od obowiązujące terminu.

Zobacz więcej: Mitsubishi Hitachi i Polimex-Mostostal chcą więcej czasu na Kozienice

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP