Metropolie i ich rozwój na X Europejskim Kongresie Gospodarczym

  • KDS
  • Opublikowano: 23 kwietnia 2018 - 11:35 | Zaktualizowano: 2 maja 2018 - 12:40
Jak metropolia może przysłużyć się mieszkańcom, jak ma efektywnie działać, jakie formy dialogu powinna stosować -  to jedne z wielu pytań, na które podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego odpowiedzą praktycy zarządzania dużym, nowo powstałym organizmem miejskim - przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaczęła działać 1 stycznia 2018 r. Powstała na mocy rządowej ustawy przygotowanej specjalnie dla regionu Górnego Śląska i Zagłębia. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Skupia w sobie 41 miast i gmin centralnej części woj. śląskiego, w których mieszka blisko 2,3 mln osób. X Europejski Kongres Gospodarczy 14-16 maja pierwszy raz odbywać się będzie w metropolii, a nie tylko w mieście Katowice.

- W Europie i na świecie metropolie służą ludziom. Chcemy, by i nasze pomysły dotyczące m.in. mobilności, inteligentnych miast również służyły mieszkańcom konurbacji górnośląsko-zagłębiowskiej - mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM.

Dowiedz się więcej o agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

Ze względu na ciszę wyborczą komentowanie zostało wyłączone.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!