PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kto zostanie inżynierem kontraktu dla bloku w Jaworznie?

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
04-12-2013 10:42
Kto zostanie inżynierem kontraktu dla bloku w Jaworznie?
Fot. (mat. pras)

Przyszłość budowy nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III wciąż jest niepewna. W cieniu problemów Rafako z pozyskaniem gwarancji bankowych do rozstrzygnięcia pozostaje przetarg na inżyniera kontraktu dla tej inwestycji, w którym o zlecenie ubiegają się trzy spółki.

Tauron Wytwarzanie przetarg na inżyniera kontraktu dla bloku w Jaworznie ogłosił w połowie lipca 2012 r. - trzy miesiące przed otwarciem ofert na generalnego wykonawcę inwestycji.
Postępowanie na inżyniera kontraktu prowadzono według procedury negocjacyjnej. Oferty otwarto 5 sierpnia, a najkorzystniejsza ma zostać wybrana według kryterium najniższej ceny.

Najtańszą złożyły Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki Energopomiar z Gliwic, które wyceniły swoje usługi na 36,11 mln zł brutto. Dwie pozostałe oferty należą do konsorcjum Parsons Brinckerhoff oraz należącej do GDF Suez spółki Tractebel Engineering (44,55 mln zł brutto) oraz ILF Consulting Engineers Polska (47,6 mln zł brutto).

Magdalena Rusinek, rzecznik Taurona, poinformowała portal wnp.pl, że budżet inwestora opiewa na 49,2 mln zł brutto. Dodała, że postępowanie znajduje się w trakcie oceny ofert.

Wadium w tym przetargu wynosi 0,8 mln zł. Termin związania ofertą to 60 dni, więc wykonawcy musieli już przedłużać ich ważność. Czas trwania zlecenia ma wynosić 71 miesięcy od momentu udzielenia zamówienia.

Według ogłoszenia przetargowego, inżynier kontraktu będzie przedstawicielem zamawiającego upoważnionym do podejmowania działań i do wsparcia decyzji ekonomiczno-organizacyjnych oraz technicznych.

Wśród jego zadań ma znaleźć się m.in. kontrola, weryfikacja, archiwizacja dokumentacji technicznej i dokumentów, nadzór nad pomiarami gwarancyjnymi oraz współudział w rozliczeniu finansowym całości zadania inwestycyjnego.

Inżynier ma też reprezentować zamawiającego wobec właściwych urzędów udzielających stosownych pozwoleń, certyfikatów środowiskowych i technicznych, a także brać współudział w przekazaniu bloku do eksploatacji.

Pod koniec października termin ważności oferty konsorcjum Rafako na budowę nowego bloku w Elektrowni Jaworzno III został wydłużony po raz czwarty - tym razem do końca grudnia 2013 r.

Według ostatnich informacji, przekazanych przez raciborska spółkę, do podmiotów zainteresowanych udzieleniem gwarancji potrzebnych do podpisania kontraktu dołączyła Ergo Hestia.

Czytaj: Rafako: Ergo Hestia zainteresowana wsparciem Jaworzna

Tauron Wytwarzanie wybrał wartą 5,41 mld zł brutto ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa na Jaworzno jako najkorzystniejszą 24 stycznia 2013 r.

Konsorcjum zadeklarowało, że wybuduje blok o mocy netto 843,53 MW oraz sprawności netto rzędu 45,91 proc. Budżet zamawiającego opiewał na 4,3 mld zł brutto. Termin realizacji wynosi 59 miesięcy.

Na początku sierpnia Rafako i Mostostal Warszawa dokonały zmian w umowie konsorcjum dla budowy nowego w Elektrowni Jaworzno III. W efekcie udział raciborskiej spółki w konsorcjum wzrósł do 99,99 proc. Wcześniej miało to być odpowiednio 59 proc. dla Rafako i 41 proc. dla Mostostalu.

Tomasz ElżbieciakSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


52 827 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP