PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kompania Górnicza kupiła majątek upadłego DSS

Autor: wnp.pl (TE)
21-08-2015 19:49
Kompania Górnicza kupiła majątek upadłego DSS
Fot. (mat. pras.)

Syndyk sfinalizował sprzedaż majątku Dolnośląskich Surowców Skalnych. Nabywcą została Kompania Górnicza z Kielc.

Wartość transakcji wyniosła 31 mln zł. Oferta Kompanii Górniczej została wybrana przez syndyka pod koniec czerwca. Spółka zaproponowała w przetargu cenę 31 mln zł, czyli kwotę wywoławczą w postępowaniu.
W skład masy upadłościowej DSS, którą nabyła Kompania Górnicza, wchodzą m.in. kopalnia kruszywa łamanego w Piławie Górnej, zapasy towarowe, maszyny i wyposażenie biurowego, wartości niematerialne i prawne (dokumentacja geologiczna, domeny, znaki towarowe, udziały w spółkach).

- Zawarta umowa sprzedaży objęła wszystko, co wchodziło w skład przedsiębiorstwa spółki z wyłączeniem wszelkich należności, w tym z tytułu dostaw i usług oraz środków pieniężnych w kasie i na rachunkach bankowych, jakie znajdują się w masie upadłości do dnia 20 sierpnia 2015 r. (włącznie z tym dniem) lub mających wpłynąć do masy upadłości z jakiegokolwiek tytułu po dniu zawarcia umowy sprzedaży - podał w komunikacie Lechosław Kochański, syndyk DSS.

- Nabyte przedsiębiorstwo stanowi integralny i kompletny zespół składników materialnych i niematerialnych, który umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej polegającej w szczególności na wydobyciu i przerobie surowców skalnych oraz handlu i obrocie surowcami skalnymi. Kompania planuje kontynuować dotychczasowy sposób prowadzenia działalności gospodarczej - dodał.

Jedynym wspólnikiem Kompanii Górniczej jest Artur Widłak, a spółka została zarejestrowana w lutym 2015 r. Widłak jest też związany m.in. z takimi spółkami z Kielc jak Polskie Górnictwo Skalne czy Power Green Systems.

Sąd zmienił 16 października 2014 r. sposób prowadzenia postępowania upadłościowego DSS z układowego na obejmujące likwidację majątku spółki.

W uzasadnieniu postanowienia sąd wskazał przede wszystkim, że upadłość likwidacyjna jest jedyną szansą na utrzymanie przedsiębiorstwa upadłego w ruchu.

DSS złożyły wniosek o upadłość układową 6 kwietnia 2012 r. Jako główny powód wskazano wówczas niewypłacalność, związaną przede wszystkim z zaangażowaniem w budowę odcinka autostrady A2.

Konsorcjum DSS oraz Boegl a Krysl umowę na dokończenie odcinka A2, który wcześniej budował chiński Covec, podpisało 1 sierpnia 2011 r. Jej wartość wynosiła 615 mln zł netto.

W połowie marca 2012 r. Boegl a Krysl przejął od popadającego w coraz większe problemy finansowe DSS całość prac budowie A2. Natomiast samo DSS miało skupić się na dostawie kruszyw na potrzeby inwestycji. Wkrótce i to przerosło siły DSS, które w końcu ogłosiło upadłość.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


52 427 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP