PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kluczowe walne dla przyszłości PBG przerwane

Autor: wnp.pl (TE)
30-09-2013 15:15
Kluczowe walne dla przyszłości PBG przerwane

Jerzy Wiśniewski - główny udziałowiec PBG.

Na wniosek Jerzego Wiśniewskiego, głównego akcjonariusza PBG, zarządzono przerwę w NWZA budowlanej spółki. Podczas poniedziałkowego walnego pod głosowanie miały zostać poddane projekty uchwał dotyczące realizacji propozycji układowych.

Poniedziałkowe walne zdążyło tylko wybrać na przewodniczącego NWZA Konrada Syrycę. Następnie pełnomocnik Jerzego Wiśniewskiego (42,23 proc. głosów na walnym) złożył wniosek ws. zarządzenia przerwy w obradach.
- Pan Jerzy Wiśniewski pozostaje stroną negocjacji Spółki z Wierzycielami w przedmiocie Umowy Restrukturyzacyjnej. Treść projektu Umowy Restrukturyzacyjnej wraz z załącznikami została przekazana przez Spółkę do publicznej wiadomości w dniu 03 września 2013 roku. Mając na uwadze okoliczność, iż Uchwały Restrukturyzacyjne będące przedmiotem obrad dzisiejszego posiedzenia NWZ stanowią również element treści Umowy Restrukturyzacyjnej (jako jej załącznik) i ustaleń w niej poczynionych, zasadne jest poddanie pod głosowanie przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki takiego brzmienia Uchwał Restrukturyzacyjnych, które będzie efektem zakończonych negocjacji Spółki, Akcjonariusza i Wierzycieli - napisano w uzasadnieniu do wniosku.

- Do dnia dzisiejszego negocjacje te nie zostały zakończone, stąd uzasadniony jest wniosek o zarządzenie przerwy. Głosowanie nad Uchwałami Restrukturyzacyjnymi w dniu dzisiejszym dotyczyłoby treści Uchwał nieuzgodnionych ostatecznie przez strony Umowy Restrukturyzacyjnej - dodano.

Uchwała o ogłoszeniu przerwy w obradach do 21 października do godz. 12. została przyjęta przez NWZA bez głosów sprzeciwu.

Zarząd PBG przyjął 3 września projekt umowy restrukturyzacyjnej wraz z propozycjami układowymi. Dokumenty zostały pozytywnie zaopiniowane przez radę nadzorczą i przesłane do głównych wierzycieli, w tym do banków, obligatariuszy, ubezpieczycieli, istotnych wierzycieli handlowych oraz do głównego akcjonariusza - Jerzego Wiśniewskiego.

Propozycje układowe zakładają, że wierzyciele spółki będą zaspokajani w siedmiu grupach, w zależności od kategorii interesu, który reprezentują oraz rodzaju i wielkości wierzytelności.

Wierzyciele drobni (do 500 tys. zł) otrzymają propozycję korzystniejszych warunków restrukturyzacji zobowiązań. Zostaną oni zaspokojeni w całości, w ratach.

Objęte układem wierzytelności znaczących akcjonariuszy będą podlegać w całości konwersji na akcje spółki i nie będą podlegać spłacie. Wierzytelności objęte układem w części niezaspokojonej na jeden ze sposobów wskazanych w propozycjach układowych zostaną umorzone.

NA GIEŁDZIE

PBG SA [PBG]

kurs:

3.53 PLN -0.03 (-0.84%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


41 704 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP