Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jest przetarg na budowę bloku 420-490 MW w EC Żerań

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
25-11-2014 14:58
Jest przetarg na budowę bloku 420-490 MW w EC Żerań

Elektrociepłownia Żerań

fot. PGNiG Termika

PGNiG Termika ogłosiła przetarg na dostawę i montaż bloku gazowo-parowego o mocy 420-490 MWe w Elektrociepłowni Żerań w Warszawie.

Jak podano w ogłoszeniu, zamówienie obejmuje blok o mocy elektrycznej w granicach od 420 MWe do 490 MWe netto i mocy cieplnej powyżej 250 MWt wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi. Głównymi elementami bloku będzie turbina gazowa, kocioł odzyskowy i turbina parowa.
Zamówienie obejmuje wykonanie niezbędnych robót budowlanych oraz zaprojektowanie, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji kogeneracyjnego bloku energetycznego wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi, szkolenie personelu zamawiającego oraz świadczenie wieloletniego serwisu wybranych urządzeń.

Czas trwania umowy będzie wynosił 180 miesięcy, z czego na samą budowę ma przypaść 36 miesięcy. Okres serwisu wybranych urządzeń bloku ma trwać co najmniej 144 miesiące, ale nie krócej niż dwa pełne cykle remontowe.

Przetarg będzie prowadzony według procedury negocjacyjnej. Termin składania wniosków ustalono na 15 stycznia 2015 r., a wadium wynosi 20 mln zł.

Do postępowania zostanie dopuszczonych maksymalnie pięciu wykonawców. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty będzie brane pod uwagę kryterium techniczno-ekonomiczne.

- Dzięki budowie nowego bloku energetycznego najstarsze kotły węglowe na Żeraniu zostaną wycofane z eksploatacji. Nowa jednostka będzie charakteryzowała się wysoką sprawnością i będzie spełniała najwyższe wymagania w zakresie norm ochrony środowiska - podała PGNiG Termika.

- Projekt przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego aglomeracji warszawskiej oraz odczuwalnej poprawy jakości powietrza - dodała.

WZA PGNiG Termika wydało zgodę na budowę bloku gazowo-parowego w EC Żerań 13 listopada. Planowany termin oddania siłowni do eksploatacji to przełom 2018 i 2019 r.

Jednostka będzie zużywała ponad 0,6 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie. Inwestor zakłada, że blok będzie rocznie produkował 3200 GWh energii elektrycznej oraz 1900 GWh energii cieplnej.

W marcu 2014 r., PGNiG Termika podpisała z ILF Consulting Engineers Polska kontrakt na wykonanie projektu budowlanego bloku gazowo-parowego o mocy ok. 450 MWe w EC Żerań wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę.

Na zrealizowanie prac wykonawca, który został wybrany według kryterium najniższej ceny, ma czas do marca 2015 r. Wartość kontraktu ILF wynosi 1,95 mln zł brutto wobec budżetu inwestora w wysokości 3,07 mln zł brutto.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP