Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jest inżynier kontraktu dla rozbudowy spalarni w Warszawie

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
08-09-2016 11:19
Jest inżynier kontraktu dla rozbudowy spalarni w Warszawie
Fot. PTWP

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie podpisało z konsorcjum Eko-Inwest, ECM Group Polska kontrakt na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu rozbudowy spalarni odpadów na Targówku. Koszt tego przedsięwzięcia jest szacowany na ok. 1,1 mld zł.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Warszawie podpisało z konsorcjum Eko-Inwest, ECM Group Polska kontrakt na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu rozbudowy spalarni odpadów na Targówku. Koszt tego przedsięwzięcia jest szacowany na ok. 1,1 mld zł.
Kontrakt konsorcjum opiewa na 6,35 mln zł brutto. W przetargu budżet zamawiającego wynosił 10,1 mln zł brutto, a o zlecenie ubiegały się jeszcze (ceny brutto): Safege (9,222 mln zł), konsorcjum Sweco Consulting, Sweco (9,225 mln zł), ILF Consulting Engineers Polska (16,23 mln zł) oraz Energopomiar z Gliwic (32 mln zł brutto).

Wcześniej podpisano też kontrakt na projektanta spalarni z konsorcjum Sweco Consulting (dawniej Grontmij Polska), Sweco GmbH (dawniej Grontmij GmbH). Jego wartość opiewa na 18,38 mln zł brutto.

Budżet inwestora wynosił 29,17 mln zł brutto, a o zlecenie ubiegało się jeszcze ILF Consulting Engineers Polska z ofertą wartą 19,80 mln zł brutto.

Największa spalarnia

Po rozbudowie zakład będzie dysponować trzema liniami technologicznymi i będzie największą spalarnią odpadów komunalnych w Polsce. Jak informowało wcześniej MPO, wg wstępnych założeń instalacja ruszy na przełomie 2018 i 2019 r.

Dzięki budowie dwóch linii technologicznych, o łącznej mocy przerobowej ok. 265 tys. ton odpadów rocznie, istniejący zakład na Targówku miałby osiągnąć wydajność na poziomie ok. 305 tys. ton odpadów rocznie.

Paliwem dla spalarni mają być zmieszane odpady komunalne, pochodzące z systemu selektywnej zbiórki odpadów, a także frakcja nadsitowa z instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów.

W ramach inwestycji jest też planowana modernizacja zakładu w zakresie sortowania odpadów z selektywnej zbiórki, w tym budowa nowej linii technologicznej o wydajności 30 tys. ton rocznie.

Oczekiwane szacunkowe wartości produkcji energii z termicznego przekształcania odpadów w dwóch liniach, przy założeniu średniej wartości opałowej odpadów na poziomie 8650 kJ/kg, to w kogeneracji ok. 20 MWe i 60 MWt.

Odpady ze spalania

Wg założeń, powstałe w spalarni żużle i popioły paleniskowe będą zagospodarowane poprzez ich waloryzację i przygotowywanie do wykorzystania w budownictwie, np. w drogownictwie. Wydajność instalacji do waloryzacji żużli ma wynosić ok. 90 tys. ton rocznie.

Natomiast pyły lotne oraz inne odpady procesowe, pochodzące z oczyszczania spalin, będą stabilizowane i zestalane, a następnie składowane na odpowiednich składowiskach. Wydajność instalacji do stabilizacji i zestalania ma wynosić 25 tys. ton rocznie.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP