Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jacek Faltynowicz po 15 latach odchodzi z zarządu Elektrobudowy

Autor: wnp.pl (TE)
31-12-2015 10:48
Jacek Faltynowicz po 15 latach odchodzi z zarządu Elektrobudowy

Jacek Faltynowicz złożył rezygnację z członkostwa w zarządzie Elektrobudowy oraz pełnienia funkcji prezesa katowickiej spółki ze skutkiem na 31 grudnia 2015 r. Na czele firmy Faltynowicz stał od ponad 15 lat.

- Równocześnie rada nadzorcza powołała dotychczasowego członka zarządu wiceprezesa pana Janusza Juszczyka z dniem 1 stycznia 2016 roku do pełnienia funkcji prezesa zarządu Elektrobudowy. Dodatkowo rada nadzorcza powołała z dniem 1 stycznia 2016 r. pana Piotra Janczyka na członka zarządu spółki - podała Elektrobudowa.
- Dokonane przez radę nadzorczą zmiany w składzie zarządu Elektrobudowy są efektem przygotowywanego od pewnego czasu planu sukcesji po prezesie Jacku Faltynowiczu, który zarekomendował na swojego następcę Janusza Juszczyka. Rada nadzorcza dziękuje panu Jackowi Faltynowiczowi za wkład włożony w rozwój Elektrobudowy - podała również.

Jacek Faltynowicz został prezesem Elektrobudowy w 2000 r. Studia ukończył w 1974 r. na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej.

W latach 1974-1995 pracował w Przedsiębiorstwie Państwowym ZWAR w Warszawie kolejno jako technolog-programista, kierownik sekcji oprogramowania, kierownik działu rozwoju technologii, główny technolog, dyrektor ds. rozwoju oraz dyrektor techniczny i dyrektor naczelny.

W latach 1995-1999 Faltynowicz był prezesem i dyrektorem naczelnym ZWAR i późniejszego ABB-ZWAR. Przed pracą w Elektrobudowie pełnił też funkcję T&D Country Director w Alstom Polska w Mikołowie.

Nowy prezes Janusz Juszczyk jest związany z Elektrobudową od 1985 r. Pracował na kierowniczych stanowiskach, a w 2001 r. został dyrektorem marketingu segmentu Rynek Wytwarzania Energii. W 2011 r. został członkiem zarządu spółki i dyrektorem oddziału Rynek Wytwarzania Energii.

Juszczyk ukończył w 1980 r. studia na kierunku elektrotechnika na Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Opolu. W latach 1980-1983 pracował w Zakładach Koksowniczych im. Powstańców Śląskich w Zdzieszowicach, a następnie w Opolskim Kombinacie Ogrodniczym Opole Zakład Produkcji Sadowniczej Grudynia oraz w Okręgowych Warsztatach Poczty i Telekomunikacji w Opolu.

Powołany na członka zarządu Piotr Janczyk jest związany z Elektrobudową od ponad 17 lat. Jako dyrektor Zarządzania Zasobami Ludzkimi ponosi odpowiedzialność za strategię i politykę personalną, administrację kadrowo- płacową, naliczanie wynagrodzeń, sprawy socjalne oraz całokształt kwestii z zakresu zarządzania personelem.

Ponadto od 2004 r. jako pełnomocnik zarządu odpowiadał za relacje z zakładowymi organizacjami związkowymi, zaś od 2011 r. jako pełnomocnik zarządu ponosił dodatkowo odpowiedzialność za zagadnienia z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Janczyk zasiadał już w zarządzie Elektrobudowy od końca kwietnia do początku sierpnia 2015 r.

NA GIEŁDZIE

Elektrobudowa SA [ELB]

kurs:

113.70 PLN 2.65 (2.39%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP