PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Intakus i Budopol-Wrocław chcą się połączyć

Autor: PAP
22-03-2012 07:44

Spółki Budopol-Wrocław i Intakus zawarły we wtorek porozumienie, którego przedmiotem jest podjęcie działań zmierzających do połączenia obu spółek, przez przeniesienie majątku Intakusa na Budopol -Wrocław w zamian za akcje Budopolu - poinformowały spółki w komunikatach. Połączenie spółek powinno nastąpić do 31 grudnia 2012 r.

"Zarząd INTAKUS SA informuje, iż w dniu 20 marca 2012 r. Zarząd Emitenta podjął uchwałę w przedmiocie podjęcia decyzji o zamiarze połączenia spółki INTAKUS SA i spółki BUDOPOL - WROCŁAW SA z siedzibą we Wrocławiu. W tym celu Zarząd Emitenta zawarł w dniu 20 marca 2012 r. porozumienie ze spółką BUDOPOL - WROCŁAW S.A., którego przedmiotem jest podjęcie działań zmierzających do połączenia obu spółek na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych poprzez przeniesienie całego majątku Emitenta (spółki przejmowanej) na spółkę BUDOPOL - WROCŁAW S.A. (spółka przejmująca) za akcje, które spółka przejmująca wyda akcjonariuszom spółki przejmowanej" - podano w komunikacie.
Warunkiem połączenia spółek jest m.in. przeprowadzenie przez Intakusa restrukturyzacji zadłużenia do 30 września oraz pozytywny wynik due diligence Intakusa i jego spółek zależnych, które zostanie przeprowadzone do 10 kwietnia tego roku.

"Zgodnie z porozumieniem warunkami rozpoczęcia formalnej procedury połączenia spółek są: przeprowadzenie przez INTAKUS SA restrukturyzacji zadłużenia w terminie do dnia 30 września 2012 r., dokonanie przez INTAKUS SA zmiany struktury aktywów i utrzymanie założonego poziomu i struktury aktywów. Jednocześnie warunkiem połączenia jest pozytywna ocena badania due diligence INTAKUS SA oraz jego spółek zależnych, które zostanie przeprowadzone przez spółkę przejmującą w terminie do dnia 10 kwietnia 2012 r." - dodano.

Zgodnie z porozumieniem połączenie spółek powinno nastąpić do 31 grudnia 2012 r.

"Strony uzgodniły, że porozumienie ulega rozwiązaniu, jeżeli: w terminie określonym w porozumieniu INTAKUS SA nie dokona restrukturyzacji swego zadłużenia, na warunkach określonych w aneksie do porozumienia; INTAKUS SA nie dokona w terminie oznaczonym w porozumieniu zmiany struktury swoich aktywów; strony nie zawrą w terminie oznaczonym w porozumieniu aneksu do porozumienia. W przypadku nie dojścia do połączenia obu spółek, żadna ze stron nie jest uprawniona do dochodzenia od drugiej strony żadnych roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu" - podano w komunikacie.

Spółki podały, że realizacja zamiaru połączenia pozwoli na osiągnięcie wymiernych korzyści ekonomiczno - organizacyjnych, a także zrealizowanie celów długookresowych, m.in. wzmocnienie potencjału łączących się spółek oraz zwiększenie efektywności prowadzonej działalności, przyniesie także korzyści wynikające z efektów skali i synergii związanych ze wzrostem przychodów, minimalizacją kosztów oraz efektywniejszym wykorzystaniem potencjału ludzkiego obu spółek.

Budopol-Wrocław zajmuje się działalnością budowlano-montażową (generalne wykonawstwo kompletnych projektów inwestycyjnych) oraz działalnością holdingową.

Przedmiotem działalności Intakusa jest działalność budowlano-montażowa (generalne wykonawstwo kompletnych projektów inwestycyjnych), działalność holdingowa, wynajem maszyn i urządzeń oraz nieruchomości.
Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

36 720 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

713 943 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 987 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP