XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Indywidualizacja inwestycji opartej na modułach

Indywidualizacja inwestycji opartej na modułach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Szybkość budowy, wysokie standardy wykonania oraz możliwość dopasowania do potrzeb klienta sprawiają, że budownictwo modułowe jest idealnym rozwiązaniem dla wielu inwestycji. O jakości tej technologii przekonali się już Czesi, Niemcy oraz Francuzi. W Polsce także cieszy się ona coraz większą popularnością i z powodzeniem wykorzystywana jest już przez różnorodnych inwestorów korzystających zarówno z efektywnej, jak i efektownej oferty Touax.

Efektywna budowa z modułów

Technologia wykorzystywana przez firmę pozwala na dostosowanie wykonywanych obiektów do indywidualnych potrzeb klienta. Niezależnie więc od planowanego przeznaczenia - biura, pomieszczenia mieszkalne lub użyteczności publicznej, lokale handlowo-usługowe, zaplecza socjalne dla zakładów pracy i klubów sportowych, restauracje całoroczne lub sezonowe - ich użytkownicy otrzymają w pełni wyposażone i komfortowe budynki. Czyni to więc obiekty modułowe niezwykle funkcjonalnymi.

Rozwiązanie to niesie ze sobą także efektywność kosztową i użytkową. Jednocześnie można znacząco skrócić czas realizacji inwestycji, co również przyczynia się do oszczędności. Dzięki konstrukcji opartej na stalowej ramie obiekty takie nie są na stałe związane z gruntem, dlatego w razie konieczności, można je przenieść w inne miejsce, powiększyć, zmniejszyć lub zmieniać na bieżąco ich przeznaczenie. Ponadto spełniają wszystkie przepisy prawa budowlanego i normy jakościowe, dzięki czemu stanowią efektywną kosztowo alternatywę dla tradycyjnych technik budowlanych - mówi Jacek Staniszewski, Dyrektor Generalny firmy Touax.

Efektowne wykończenie i wyposażenie

Budynki modułowe mogą mieć także atrakcyjny wygląd i zapewniać najwyższy komfort użytkowania. Elewacja i wykończenie obiektu zależą tylko od wybranego projektu lub pomysłu. Klient może nadać budynkowi indywidualny wygląd, na przykład zgodny z identyfikacją wizualną firmy. I to niezależnie od tego, czy będzie miał on charakter stały czy tymczasowy. W tym celu można wykorzystać różne warianty elewacji - płyty kompozytowe, blachy powlekane, drewno itp. - przez co budynek można łatwo zintegrować z otoczeniem, dopasowując go do istniejącej już architektury.

Wizualną atrakcyjność obiektu podniosą na pewno przeszklenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz attyka. Przy modułach można również stworzyć tarasy, na których z powodzeniem da się urządzić zielone przestrzenie. Także wnętrze może być dowolnie dostosowane do potrzeb klienta, który może dobrać kolorystykę ścian czy wykończenie podłóg: panele, wykładziny, drewno. Należy dodać, że właściwa izolacja podłogi i sufitu czy zastosowanie przegród między pomieszczeniami znacząco wycisza wnętrze budynku - zaznacza Jacek Staniszewski. Ponadto budynki modułowe można też zaopatrzyć w kompletne sieci komputerowe, serwerownie z narzędziami IT, instalacje wykrywania pożarów, kontrolę dostępu, sieci i systemy klimatyzacyjne oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Nie ma również żadnych ograniczeń jeśli chodzi o autonomiczną sieć elektryczną z własną rozdzielnią i zabezpieczeniami oraz systemy ogrzewania - może to być zarówno ogrzewanie centralne, jak i wewnętrzna kotłownia - podkreśla Dyrektor Generalny firmy Touax.

Co więcej, inwestor do zwykłego modułu może też dodać odpowiednie dla niego wyposażenie, aby otrzymać pomieszczenie, którego potrzebuje. Rozwiązanie to umożliwia bowiem stworzenie budynku o pełnym zakresie funkcjonalnym. Może to być na przykład recepcja, szatnia, przestrzeń biurowa czy konferencyjna z kompletnym umeblowaniem i oświetleniem, toalety z glazurą i terakotą oraz elementami sanitarnymi lub zaplecze kuchenne ze sprzętem AGD, a nawet sale lekcyjne z tablicami, ławkami itp., co pozwala na komfortowe użytkowanie obiektu nawet w dłuższym okresie czasu.

Ekspresowy czas realizacji

Należy także zaznaczyć, że budownictwo modułowe umożliwia znaczne skrócenie czasu oddania inwestycji do użytku, ponieważ nawet już w 3 tygodnie można postawić gotowy obiekt. Technologia ta uwalnia od trudności związanych z tradycyjnych budownictwem - np. zakup, transport oraz składowanie i dozorowanie materiałów budowlanych.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Indywidualizacja inwestycji opartej na modułach

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!