PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

ILF: perspektywy to energetyka, gaz i ropa. 2013 r. na plusie

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
23-09-2013 11:48
ILF: perspektywy to energetyka, gaz i ropa. 2013 r. na plusie

Wizualizacja bloku 1075 MW w Kozienicach, którego budowę nadzoruje ILF,

fot. Enea Wytwarzanie

Energetyka, ropa i gaz to sektory, z którymi ILF Consulting Engineers Polska wiąże największe perspektywy. Ubiegły rok spółka zamknęła stratą, ale 2013 r. chce zakończyć dodatnim wynikiem finansowym - poinformowali portal wnp.pl przedstawiciele spółki.

Obecnie ILF Polska realizuje ok. 60 projektów o łącznej wartości ok. 80 mln euro. Niedawno spółka podpisała m.in. wartą 21 mln zł umowę na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy realizacji nowego bloku o mocy 1075 MW w Kozienicach.
Zobacz więcej: ILF inżynierem kontraktu bloku 1075 MW w Kozienicach

- Projekty są w dużej części wieloletnie, więc tylko część z tej sumy oznacza prace przyszłe, natomiast w roku 2013 podpisaliśmy kontrakty o łącznej wartości ok. 10 milionów euro - wskazał Piotr Wiewióra, dyrektor finansowy spółki.

Dodał, że większość przychodów firmy pochodzi z rynku krajowego, jednakże udział sprzedaży zagranicznej systematycznie rośnie.

- Jako firma wchodząca w skład grupy ILF, część zagranicznych kontraktów realizujemy wspólnie z innymi spółkami grupy - powiedział Rafał Blankiewicz, dyrektor działu rozwoju biznesu ILF Polska.

- Prowadzimy również z sukcesem samodzielne działania akwizycyjne na tych rynkach, czego przykładem jest chociażby niedawno pozyskany kontrakt dotyczący studium wykonalności terminala LNG na Ukrainie - dodał.

Zaznaczył, że oprócz rynku europejskiego spółka realizowała też m.in. projekty w Afryce (Nigeria, Libia), Azji Centralnej (Chiny), Ameryce Południowej (Peru) i na Bliskim Wschodzie (Jordania).

- Jeśli chodzi o nowe zlecenia, najwięcej jest ich w energetyce, z uwzględnieniem spalarni, oraz w branży ropy i gazu, a zdecydowanie mniej niż w ostatnich latach w inżynierii środowiska i infrastrukturze transportowej - wskazał Piotr Wiewióra.

Poza Kozienicami ILF jest obecnie także inżynierem kontraktu na budowie bloku gazowo-parowego w Stalowej Woli oraz świadczy usługi projektowe na potrzeby spalarni odpadów w Koninie oraz doradcze przy spalarni w Poznaniu.

Natomiast w sektorze gazu i ropy ILF Polska m.in. odpowiada za usługi projektowe i nadzory inwestorskie dla sześciu gazociągów wysokiego ciśnienia o łącznej długości blisko 1000 km, a także nadzór inwestorski dla Podziemnego Magazynu Gazu Wierzchowice i studium wykonalności ropociągu Brody-Płock.

Z kolei w sektorze transportu spółka prowadzi m.in. prace projektowe przy budowie drugiej linii metra w Warszawie oraz nadzoruje rozbudowę portu lotniczego Katowice-Pyrzowice i świadczy usługi projektowe i doradcze dla lotniska Chopina w Warszawie.

Rafał Blankiewicz wskazał, że spółka za najbardziej perspektywiczne sektory uważa energetykę z uwzględnieniem spalarni odpadów komunalnych, a także ropę i gaz.

- Zespół ILF Polska liczy obecnie ok. 250 osób. Przyszłość zależy oczywiście od sytuacji rynkowej, ale żadne gwałtowne ruchy w zatrudnieniu nie są planowane - poinformował Piotr Wiewióra.

- Nasze przychody w 2012 r. wyniosły ok. 11 mln euro; mieliśmy stratę netto w wysokości ok. 1 mln euro. Obecny rok planujemy zakończyć z zyskiem - podsumował.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 691 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP