Hydrobudowa widzi ryzyko upadłości likwidacyjnej

Hydrobudowa widzi ryzyko upadłości likwidacyjnej
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Hydrobudowa obecnie prowadzi z bankami będącymi głównymi wierzycielami rozmowy na temat finansowania bieżącej działalności, ale widzi rosnące ryzyko upadłości likwidacyjnej - powiedział w rozmowie z PAP Jakub Miler, rzecznik prasowy Hydrobudowy.

"Niestety, rozmowy z wierzycielami na temat układu mogą się rozpocząć dopiero po 3 miesiącach od ogłoszenia decyzji sądu, tj. od 21.09.2012. Więc tak jak wspomniał wczoraj prezes Różacki - prawdopodobieństwo zmiany kwalifikacji upadłości z układowej na likwidacyjną istnieje - i zwiększa się z każdym dniem" - powiedział w rozmowie z PAP Jakub Miler, rzecznik prasowy Hydrobudowy.

Miler poinformował, że w wyniku prowadzonych obecnie z bankami rozmów Hydrobudowa może odzyskać środki na finansowanie działalności operacyjnej.

"Problemem w tej chwili jest brak środków na bieżącą działalność operacyjną. Wnioskując o upadłość układową byliśmy przekonani, na mocy posiadanych ekspertyz prawnych, że środki należne Hydrobudowie z tytułu realizowanych kontraktów będą od tego momentu wolne od zajęć i pozwolą nam wywiązywać się z naszych zobowiązań wobec inwestorów do czasu zawarcia układu. Z tym stanowiskiem nie zgadzają się jednak banki" - powiedział.

"Natomiast pozytywnie zaskoczyło nas to, że niedawno grupa banków będących głównymi wierzycielami spółki zgłosiła się do nas z propozycją wznowienia rozmów. I, mimo iż jest zdecydowanie zbyt wcześnie, aby wyciągać na podstawie tego jakieś daleko idące wnioski, to jest to z pewnością pozytywny sygnał" - dodał.

W opinii rzecznika, zmiana trybu upadłości Aprivii z układowej na likwidacyjną, nie wpłynie na Hydrobudowę. "Między Hydrobudową a Aprivią nie ma powiązań kapitałowych. Jeśli ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Aprivii nie będzie miało wpływu na PBG, to tym bardziej nie powinno pogorszyć sytuacji Hydrobudowy" - powiedział.

W środę prezes PBG Wiesław Różacki poinformował, że nie można wykluczyć złożenia przez zarząd Hydrobudowy wniosku o zmianę formy upadłości z układowej na likwidacyjną.

Powiedział także, że dokonana przez sąd zmiana trybu upadłości Aprivii na likwidacyjny nie obciąży bilansu PBG, które wcześniej poczyniło stosowne odpisy z tego tytułu
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Hydrobudowa widzi ryzyko upadłości likwidacyjnej

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!