GTC ujawnia swoje plany inwestycyjne

GTC ujawnia swoje plany inwestycyjne
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Ponad 4 mld euro, czyli przeszło 14,2 mld zł, pochłoną inwestycje, które znajdują się w portfelu GTC. Ich listę zawiera dokument, którego zażądał nadzorca... z Izraela. To także ciekawa lektura dla polskich inwestorów i analityków, ale i konkurentów spółki

Choć liczy zaledwie trzynaście stron, jest kopalnią wiedzy o istniejących, realizowanych i planowanych projektach deweloperskich Globe Trade Centre. Zawiera m.in. informacje o wycenach posiadanych przez giełdowego dewelopera nieruchomości, stopniu ich wynajmu i generowanych przez nie dochodach, a także szczegółową listę obecnie realizowanych przedsięwzięć oraz projektów, które znajdują się w przygotowaniu. Przy każdym z nich wskazany jest harmonogram realizacji inwestycji, ich wielkość oraz budżet, jaki zamierza na niego przeznaczyć giełdowy deweloper - informuje "Parkiet".

Chodzi o dokument, który GTC musiało przekazać swojemu głównemu akcjonariuszowi - zarejestrowanemu w Holandii GTC Real Estate. Od niego z kolei szczegółowych informacji o działalności spółki córki zażądał nadzorca z Izraela (akcje GTC RE notowane są na giełdzie w Tel Awiwie). W związku z tym ów dokument został zaprezentowany przez spółkę również polskim inwestorom w formie raportu bieżącego.

Co ciekawe, informacje w nim zawarte nie są - jak twierdzi zarząd spółki - znaczącymi w rozumieniu polskich przepisów regulujących obrót giełdowy. Gdyby więc nie obowiązki informacyjne głównego akcjonariusza, prawdopodobnie nie zostałby on upubliczniony - wyjaśnia dziennik.

Tymczasem 13-stronicowy raport niewątpliwie zaciekawi niejednego inwestora giełdowego, a na pewno będzie podstawą do przygotowania czy weryfikacji wycen akcji spółki, sporządzanych przez analityków. Z jego lektury możemy się bowiem m.in. dowiedzieć, że w realizacji lub przygotowaniu znajduje się ponad 30 projektów biurowych, 14 inwestycji w powierzchnie handlowe oraz 24 przedsięwzięć mieszkaniowych (z czego najwięcej w Rumunii). Na liście zamieszczono m.in. projekty, które nie były jeszcze oficjalnie prezentowane szerokiemu gronu (co najwyżej pojawiały się wzmianki o zakupie kolejnych gruntów).

Łączne szacowane nakłady związane z realizacją tych inwestycji przekraczają 4 mld euro, czyli ponad 14,2 mld zł. Znaczna część z nich (niemal połowa) to projekty, które mają być ukończone w najbliższych dwóch latach - czytamy w dzienniku.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!